Під час засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) було ухвалено основні показники оборонного держзамовлення (ДОЗ) на 2020, 2021 та 2022 роки. Цього року фінансовий ресурс на оборону та безпеку держави збільшився до 245,8 млрд грн, що майже на 30 млрд грн більше, ніж у 2019 році.
Як повідомила пресслужба РНБО, Кабмін має затвердити цей документ з урахуванням пропозицій щодо покращення бойових спроможностей ЗСУ та розвитку сил стримування.
У 2020 році, як порівняти з минулим, передбачено підвищення фінансування на ДОЗ на 16% — до 25,8 млрд грн. У виконанні ДОЗ буде задіяно 14 державних замовників.
На фінансування розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) буде виділено 2,53 млрд грн, що складає майже 10% загального обсягу ДОЗ. З цієї суми 1,7 млрд грн спрямовано на виконання дослідно-конструкторських робіт. З загальної кількості постачальників частка вітчизняних складе майже 90%.
Крім того, Кабмін має внести на розгляд законопроєкти, які створять сприятливі умови для залучення інвестицій у ОПК.
Контекст. Нещодавно Вінницький «45-й Експериментальний механічний завод», який входить до складу держконцерну «Укроборонпром», випустив перший авіазаправник. Його можуть використовувати як у військовій, так і в цивільній авіації.