Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Рада Національного банку допомогла Суркісам у справі проти Приватбанку на $350 млн — СМИ

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Брати Суркіси. Фото: УНІАН

Рада Національного банку під керівництвом Богдана Данилишина 27 жовтня розглянула звернення компаній Camerin investments, Sunnex investments, Tamplemon investments, Berlini commercial, Lumil investments, Sofinam investments, які пов'язані з сім'єю братів Ігоря та Григорія Суркісів, щодо порушення їхніх прав.

Ці компанії намагалися оскаржити процедуру bail-in і до сьогодні намагаються стягнути з державного Приватбанку $350 млн.

Про це пише «НВ Бізнес» із посиланням на три джерела в регуляторі.

Один із співрозмовників видання стверджує, що на одному із засідань Ради Нацбанку почали зачитувати різні звернення, серед яких були ці компанії та профспілка «відомого банку». Компанії хотіли, щоб рада разглянула питання щодо порушення їхніх прав і перерахували їх, однак про які саме порушення йдеться, за словами джерела, навряд чи хтось зрозумів.

«Було очевидно, що це типова схема в стилі Баришівського суду. Суть одна — легалізувати звернення до відповідних органів. Причина, думаю, зрозуміла», — стверджує він.

Також джерело говорить, що документи не надсилали, а голова ради озвучив інформацію з голосу.

Quote«Це виглядало приблизно так: до нас надійшли звернення, вони не за адресою, тому що це не наша компетенція, не заперечуєте, якщо їх перенаправити в компетентні органи, нехай вони розбираються. Ось так це було. І ще. Це не вперше. Такі речі траплялися з 2016 року. Просто цей випадок став резонансним», — зазначив він.

Ба більше, 27 жовтня Данилишин на своїй сторінці в Facebook сам повідомив про це, заявивши, що Рада НБУ звернулась до правоохоронних органів щодо звернень ряду інвестиційних компаній до ради про встановлення причин і обставин порушення прав та інтересів цих компаній, а також ініціювання притягнення до відповідальності посадових і службових осіб, винних у вчиненні таких порушень.

Цей пост був відредагований кілька разів і видалений, як і відповідна новина на сайті регулятора.

Контекст. У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. У цьому ж місяці Велика палата Верховного суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати свій зв'язок із ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Пізніше Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією фінустанови.

У червні стало відомо про те, що Київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду щодо виплати офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Приватбанк 6 серпня отримав повістку про виклик на засідання Печерського районного суду міста Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів. Спочатку йшлося про справу щодо виплати Суркісам $250 млн, але пізніше афілійовані із Суркісами компанії збільшили позовні вимоги на $100 млн.

Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн. У Приватбанку заявили, що оскаржать це рішення.

Через тиждень після цього Верховний суд задовольнив клопотання Приватбанку про те, щоб припинити виконувати постанову Печерського районного суду Києва від лютого 2017 року про обслуговування депозитів компаній братів Суркісів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини