Арешт і примусове списання – текст рішення суду у справі Суркісів проти Приватбанку

Оприлюднено рішення суду у справі Суркісів проти Приватбанку. Фото: УНІАН

Оприлюднено рішення суду у справі Суркісів проти Приватбанку. Фото: УНІАН

У разі відмови Приватбанку виплачувати гроші на користь Суркісів суд може примусово списати кошти або заарештувати майно банку. Про це йдеться у тексті ухвали Печерського районного суду Києва, яке опублікував міністр юстиції Денис Малюська.

Згідно з ним, Приватбанк зобов'язаний виплатити кошти (тіло депозиту) на підставі депозитних договорів з компаніями та відсотки за користування депозитами. Юридичний радник Приватбанку Андрій Пожидаєв повідомив «Інтерфаксу-Україна», що загальна сума, яка визначена судом, становить $347,4 млн (із них близько $102 млн – відсотки, що нараховані за ставкою 13% річних).

Telegram Logo

Якщо банк не виконає рішення суду, виконавець винесе постанову про накладення штрафу. У разі якщо банк ще раз не виконає рішення суду, виконавець знову накладе штраф. Якщо банк втретє не виконає рішення суду, то виконавець направить органу досудового розслідування повідомлення про кримінальне порушення Приватбанку і вживе заходів для примусового стягнення.

«Адже якщо стягнути кошти з Приватбанку, то у разі задоволення позову банк ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую: позовні вимоги заявлено не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити», – коментує Малюська.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За його словами, позиція суду виходить за межі того, що можна робити для забезпечення позову (ст. 150 Цивільного процесуального кодексу), і робить неможливим подальше виконання його рішення.

«Позивачі вимагають зобов'язати Приватбанк продовжувати обслуговувати їхні депозити. «Приват» заперечує, оскільки депозитів не існує — вони були конвертовані в акції банку під час процедури врегулювання неплатоспроможності», – написав він у Facebook.

Малюська наголосив, що в судовому процесі було використано «практично всі можливі судові маніпуляції», зокрема, залучення формального відповідача фізичної особи для зміни підпорядкованості справи, маніпуляція із судовим збором, маніпуляція з вибором судді (ідентичні заяви подавалися одна за одною, поки система не розписала справу на певного суддю), а також маніпуляція зі способом забезпечення, яке було практично ідентичним позовним вимогам.

Постанову суду може бути оскаржено протягом п'ятнадцяти днів. Повний текст ухвали суд підготує впродовж п'яти днів.

Контекст. Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного Приватбанку щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн. У Приватбанку заявили, що оскаржать це рішення.

У лютому 2020 року суддя Печерського райсуду В'ячеслав Підпалий зобов'язав Приватбанк компенсувати шести офшорним компаніям Суркісів гроші, які у 2012-2014 роках вони розмістили на рахунках кіпрської філії банку, а також відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів.

На початку березня держвиконавець подав апеляцію на рішення судді Підпалого, але не скоординував свої дії з юридичними радниками Приватбанку. У цьому ж місяці Велика Палата Верховного Суду розглядала позов сім'ї Суркісів, які намагаються спростувати свій зв'язок з ексвласниками Приватбанку. Крім того, Суркіси хочуть домогтися визнання недійсною конвертації понад 1 млрд грн своїх коштів в акції Приватбанку (bail-in), які держава згодом викупила за 1 грн.

Пізніше Київський апеляційний суд на своєму засіданні 10 червня відхилив апеляцію Кабінету міністрів на рішення Печерського районного суду від 2017 року. Йдеться про зобов'язання Приватбанку виконувати умови депозитних договорів на суму майже $260 млн, які офшорні компанії братів Суркісів укладали з кіпрською філією фінустанови.

У червні стало відомо про те, що київська прокуратура викликала на допит членів правління Приватбанку. Причиною вручення повісток стала відмова банку виконати рішення суду про виплату офшорним компаніям братів Суркісів понад $250 млн.

Приватбанк 6 серпня отримав повістку про виклик на засідання Печерського районного суду міста Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів. Спочатку йшлося про справу щодо виплати Суркісам $250 млн, але пізніше афілійовані із Суркісами компанії збільшили позовні вимоги на $100 млн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини