Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як перетнути кордон студентам, виїжджаючи на навчання в країни ЄС: пояснення Держприкордонслужби

Перетин кордону для студентів, які їдуть вчитися в ЄС. Фото: Аrmyinform.com.ua

Перетин кордону для студентів, які їдуть вчитися в ЄС. Фото: Аrmyinform.com.ua

Студенти закордонних вишів не підлягають мобілізації, але при виїзді закордон повинні виконати декілька важливих умов.

Щодня близько 150-200 осіб отримують відмову у перетині кордону України з тих чи інших причин. У тому числі є намагання чоловіків призовного віку покинути Україну під виглядом студентів, які їдуть на навчання закордон.

Держприкордонслужба опублікувала роз'яснення, за яких умов студенти з України можуть безперешкодно перетнути кордон для навчання в країнах ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однією з підстав для виїзду за кордон українського чоловіка у віці від 18 до 60 років під час воєнного стану є навчання в іноземному виші. Українські студенти мають відстрочку від обов’язкової мобілізації і можуть продовжувати своє навчання.

Втім, на кордоні доведеться документально підтвердити своє право на виїзд.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Освіта за кордоном. Які документи необхідно студенту при перетині кордону

Щоб претендувати на виїзд, треба входити до однієї з категорій, які мають право перетину кордону. До їх переліку входять:

  • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти;
  • асистенти-стажисти;
  • аспіранти та докторанти.

Зазначається також, що форма навчання має бути денна або дуальна. Також чоловікам доведется пред'явити наступні документи:

  • студентський квиток або студентську візу;
  • перекладені та нотаріально завірені документи про навчання особи у закордонному вузі, тобто довідку про зарахування, контракт на навчання, офіційний лист від університету;
  • військово-облікові документи з ТЦК СП із записом щодо надання їм відстрочки від призову;
  • довідку, видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон.

Юрист: студент мусить довести, що виїжджає на навчання

Як пояснив The Page керуючий партнер юридичної компанї Winner Ігор Ясько, Держприкордонслужба ще в березні на офіційному сайті та у Листі № 23-6855/0/6-22-визначила, що головним документом, що підтверджує право на виїзд студента, що навчається за кордоном, може бути довідка з територіального центру комплектування та соціальної підтримки про тимчасову непридатність до військової служби (від 1 до 6 місяців).

Перше, що слід перевірити до перетину кордону, зазначив юрист, – це наявність усіх документів з переліку Держприкордонслужби.

Quote«У довідці військовий комісар зазначає про дозвіл на вибуття за кордон тієї чи іншої особи для продовження навчання. У документі має бути запис про відстрочку за певною підставою. А оскільки студентам-чоловікам, які навчаються в українських вишах, але мають такий припис у ВОД, заборонено виїзд за межі України, то прикордонникам важливо побачити також документи з іноземного вузу з перекладом, які доведуть інспекторові у пункті пропуску, що особа вирушає за межі країни саме з метою продовження/початку навчання у європейському ВНЗ», — наголосив Ігор Ясько.

Експерт радить підготувати документи зробити в двох екземплярах — один для ТЦК СП, другий комплект знадобиться на кордоні.

При цьому в документах обов'язково має бути зазначена форма навчання: денна або дуальна.

Виїзд закородон студентів, які, вступили у вузи закордон після 24 лютого

Юрист також наголосив, що абітурієнти, які переїхали за кордон до 24.02 і ті, які вступають у іноземні вузи з України, мають рівні права.

Quote«Наші громадяни можуть вільно вступати у закордонні виші, що і робили до початку збройної агресії, зокрема, вирушаючи на навчання до Польші та Чехії. Вони вже є студентами і мають студентський квиток і відповідну відмітку у військово-обліковому документі», — пояснив Ясько.

За його словами, зараз школярі можуть вступати до європейських ВНЗ, як і в Україні. Єдиний нюанс – їм просто треба надати під час перетину кордону перелік документів, які підтверджують факт вступу у ВНЗ за кордоном, як і зазначено на сайті Держприкордонслужби. Чим більше підтверджуючих документів, тим краще для абітурієнта.

Quote«Чому це потрібно? Тому що зараз в Україні воєнний стан стан, існує заборона перетинати кордон чоловікам призовного віку. І щоб така змога в абітурієнтів європейських ВНЗ була, треба довести, що чоловік підпадає під виняток», — додав експерт.

Коли абітурієнти вступають до вишів України, вони так само отримують відмітку у центрах комплектування, що в них є відстрочка від служби. Таку ж відмітку отримують і ті, хто навчається за кордоном. За словами юриста, вони однакові. У довідці військовий комісар зазначає про дозвіл на вибуття за кордон тієї чи іншої особи з метою продовження навчання.

Оскільки студентам-чоловікам, які навчаються в українських вишах, але мають такий припис у ВОД, заборонено виїзд за межі території України, то прикордонникам важливо побачити також документи з іноземного вузу з перекладом, які доведуть інспекторові у пункті пропуску, що особа вирушає за межі країни саме з метою продовження/початку навчання у європейському ВНЗ.

Коментарі

Всі новини