Facebook Pixel

Польський університет навчатиме студентів з України українською: які спеціальності

Польський університет у Кракові навчатиме студентів з України рідною українською мовою, до того ж планує готувати майбутніх інженерів для відновлення країни після війни.

Як зазначено на сайті Краківської Політехніки ім. Тадеуша Костюшки, у новому навчальному 2022/2023 році оголосили набір на безоплатне навчання українською мовою для громадян України, а також осіб іншого громадянства, що втікають від війни та говорять українською.

Зокрема, вища школа готуватиме фахівців за напрямками «Будівництво» та «Транспорт», навчання проводитиметься на будівельному факультеті Політехніки.

На обидва напрямки підготовки вже зареєструвалися 383 особи: на «Будівництво» — 220, на «Транспорт» — 163.

Quote«Країні, спустошеній війною, знадобиться багато професіоналів для її відновлення. Ми хочемо допомогти в підготовці кадрів», – заявив професор Анджей Шарата, декан будівельного факультету (БФ) КП.

Унікальна програма: як готуватимуть у Польщі інженерів для України

В університеті наголосили, що інтерес до навчання дуже великий. Інженерно-будівельний факультет підготував 72 місця для кандидатів з України у сфері будівництва та 36 місць у сфері транспорту.

Днями іспит склали 182 особи, які легально проживають у Польщі та мають номер PESEL, наголосили в Політехніці. Результати екзамену наразі ще не оголошено.

Навчання матиме унікальну форму, безпрецедентну в польській системі вищої освіти. У його підготовці та реалізації з-поміж інших беруть участь українські викладачі Політехніки, українці, які вже навчаються в КП, та компанії-партнери БФ КП.

У першому семестрі навчання повністю відбуватиметься українською мовою, у другому — українською та польською, а з третього семестру більшість занять буде лише польською мовою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉