Facebook Pixel

Загальні втрати економіки України від війни сягнули $600 млрд

Загальні втрати економіки України внаслідок війни — як прямі, так і непрямі (падіння ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, соцпідтримка) — коливаються від $564 до 600 млрд.

З початку війни між Росією та Україною, за даними аналітичної оцінки Київської школи економіки (KSE), документально підтверджені пошкодження об’єктів житлової та нежитлової нерухомості й іншої інфраструктури року складають понад $95,2 млрд.

Про це свідчать аналітичні дані з офіційного сайту, підготовленого до Конференції з відновлення України в Лугано (Швейцарія).

Загальні непрямі збитки, завдані економіці України, оцінюються в $126,8 млрд, або 3,7 трлн грн.

Станом на 13 червня загальна сума збитків, завданих об’єктам житлової та нежитлової нерухомості та іншої інфраструктури, становить понад $95,5 млрд (2,6 трлн грн).

Найбільша частка загальних збитків припадає на житлові будинки (39%, або $36,8 млрд) та інфраструктуру (33%, або $31,3 млрд). Збитки бізнес-активам становлять щонайменше $8 млрд, і вони швидко зростають. Ще $4,3 млрд – це збитки аграрного сектору.

Загальна сума потреб на реконструкцію знищеної в Україні економіки та інфраструктури становить $165 млрд. Інфографіка: KSE

Загальна сума потреб на реконструкцію знищеної в Україні економіки та інфраструктури становить $165 млрд. Інфографіка: KSE

Пошкодження об’єктів бюджетної сфери — установ соціальної сфери, освіти та науки, закладів охорони здоров'я, культурних, спортивних споруд, адмінбудівель — становлять $6,7 млрд.

Найбільше постраждали регіони України, у яких безпосередньо велися бойові дії:

  • Донецька область — 25% збитків у грошовому еквіваленті;
  • Харківська — 18%;
  • Луганськ — понад 13%;
  • Миколаїв — 9%;
  • Запорізька — 7%;
  • Київська — 7%;
  • Чернігівська — 6%.

Збитки оцінюються за відновлюваною вартістю (ринкова вартість відповідного аналога, який можна було придбати до військової агресії за курсом долар/грн на 31 грудня 2021 р.).

За оцінкою команди KSE, загальна сума потреб на реконструкцію знищеної в Україні економіки та інфраструктури становить $164,9 млрд (4,8 трлн грн). Водночас оцінка потреб у відновленні не враховує загальні втрати економіки від війни (втрати ВВП, інвестицій, роботи тощо).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉