Загальні втрати економіки України внаслідок війни — як прямі, так і непрямі (падіння ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, соцпідтримка) — коливаються від $564 до 600 млрд.
З початку війни між Росією та Україною, за даними аналітичної оцінки Київської школи економіки (KSE), документально підтверджені пошкодження об’єктів житлової та нежитлової нерухомості й іншої інфраструктури року складають понад $95,2 млрд.
Про це свідчать аналітичні дані з офіційного сайту, підготовленого до Конференції з відновлення України в Лугано (Швейцарія).
Загальні непрямі збитки, завдані економіці України, оцінюються в $126,8 млрд, або 3,7 трлн грн.

Станом на 13 червня загальна сума збитків, завданих об’єктам житлової та нежитлової нерухомості та іншої інфраструктури, становить понад $95,5 млрд (2,6 трлн грн).
Найбільша частка загальних збитків припадає на житлові будинки (39%, або $36,8 млрд) та інфраструктуру (33%, або $31,3 млрд). Збитки бізнес-активам становлять щонайменше $8 млрд, і вони швидко зростають. Ще $4,3 млрд – це збитки аграрного сектору.

Загальна сума потреб на реконструкцію знищеної в Україні економіки та інфраструктури становить $165 млрд. Інфографіка: KSE
Пошкодження об’єктів бюджетної сфери — установ соціальної сфери, освіти та науки, закладів охорони здоров'я, культурних, спортивних споруд, адмінбудівель — становлять $6,7 млрд.
Найбільше постраждали регіони України, у яких безпосередньо велися бойові дії:
- Донецька область — 25% збитків у грошовому еквіваленті;
- Харківська — 18%;
- Луганськ — понад 13%;
- Миколаїв — 9%;
- Запорізька — 7%;
- Київська — 7%;
- Чернігівська — 6%.
Збитки оцінюються за відновлюваною вартістю (ринкова вартість відповідного аналога, який можна було придбати до військової агресії за курсом долар/грн на 31 грудня 2021 р.).
За оцінкою команди KSE, загальна сума потреб на реконструкцію знищеної в Україні економіки та інфраструктури становить $164,9 млрд (4,8 трлн грн). Водночас оцінка потреб у відновленні не враховує загальні втрати економіки від війни (втрати ВВП, інвестицій, роботи тощо).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також