Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Глава Мінрегіону: Україна збудує соціальне житло, випередивши «план Маршалла»

Міністр Чернишов: Україна відбудує житло для людей, що втратили його під час війни. Фото: AP

Міністр Чернишов: Україна відбудує житло для людей, що втратили його під час війни. Фото: AP

План першочергової відбудови соціального житла в Україні передбачає зведення 150 тисяч квартир для людей, що потерпіли внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Це нагальна потреба людей, яку треба задовольнити до того, як приступати до другого етапу відновлення країни — так званого «плану Маршалла», заявив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов на полях конференції з питань відновлення України у швейцарському Лугано.

Quote«Відновлення країни матиме три основні етапи: перший відбуватиметься під час війни, за умови воєнного стану. Після завершення війни — це створення базової інфраструктури та базових послуг для населення. Третій етап – відомий як «план Маршалла», — наголосив чиновник.

За його словами, "план Маршалла», зокрема має дати відповідь нам усім на питання, якою у майбутньому буде Україна, у чому буде унікальність її економічної моделі. Навіть щоб повернути біженців від війни додому, Україна має дати їм зрозуміти, в яку країну вони повернуться, зауважив він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Але відновлювати зруйновані окупантами комунікації, житло рятувати треба вже зараз.

Quote"Ми не в тій позиції, щоб чекати, поки війна завершиться», — додав Чернишов, виступаючи на панелі «Прокладання шляху до успішного та інклюзивного процесу відновлення України»

Зокрема, за його словами, необхідно забезпечити «аварійне відновлення» там, де це можливо, особливо в деокупованих регіонах, також треба підготуватися до зимового (опалювального) сезону, відновити інфраструктуру, яка була суттєво пошкоджена та подекуди зруйнована.

Підписуйтесь на нас в Google News!
"План Маршалла», має дати відповідь на питання, якою у майбутньому буде Україна, у чому унікальність її економічної моделі. Інфографіка: Мінрегіонбуд

"План Маршалла», має дати відповідь на питання, якою у майбутньому буде Україна, у чому унікальність її економічної моделі. Інфографіка: Мінрегіонбуд


Ціліми модерної економіки, за словами Чернишова, є:

  • збільшення з 25 до 60 індустріальних парків до 2032 року,
  • створення 10 центрів креативної економіки
  • створення 136 центрів підтримки бізнесу,
  • поява 25 наукових центрів.

Завдяки цьому у країні відновиться бізнес і з'являться стабільні робочі місця.

Quote«Інвестиції в Україну мають бути розумними. Люди мають отримати роботу і далі своїми силами відбудовувати країну», — додав міністр.

Відновлення України, зауважив міністр, можливо за умови кількох факторів: структурні реформи, верховенство права, боротьба з корупцією, судова реформа.

Міністр додав, що йдеться про десятки мільярдів доларів, які будуть прив’язані до умов структурних реформ, і «ніхто не буде фінансувати Україну, доки вона не буде реконструйована, причому йдеться не про інфраструктурну реконструкцію».

Мінрегіон: яким буде житло після війни

Першочерговим завданням України після війни — відбудувати соціальне житло для людей, які втратили йоого внаслідок бойових дій. За підрахунками Київської школи економіки, за час війни зруйновано або пошкоджено 121 тисяча будинків.

За даними Київської школи економіки, від війни постраждали 121 тисяча будинків. Інфографіка: Мінрегіонбуд

За даними Київської школи економіки, від війни постраждали 121 тисяча будинків. Інфографіка: Мінрегіонбуд

Щоб вирішити це нагальне питання, держава може надати зараз тимчасове житло 850 тисячас людей з зони бойових дій. А в найближчі 10 років Україна, за словами міністра, планує звести 150 тисяч квартир для потерпілих від війни.

При цьому житло, як наголосив міністр, будуватиметься з врахуванням новітніх енергоефективних систем.

Зокрема, цілями програми будівництва є досягти 35% енергоефективності: на 50% зменшити витрати енергоресурсів на опалення, на 50% зменшити витрати газу, на 30% оптимізувати центральне водопостачання, на 30% каналізаційні системи, 15% переробка відходів.

Коментарі

Всі новини