Facebook Pixel

Канни допоможуть відновити зруйнований Ірпінь

Ірпінь підписав із Каннами та Асоціацією мерів міст Франції Меморандум про співпрацю.

Французькі громади допоможуть відновити місто, знищене внаслідок російської окупації.

Quote«Асоціація мерів міст Франції допоможе нам відновлювати Ірпінь! Для цього об’єднаються багато французьких громад», — повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

За його словами, кілька тижнів тому делегація з Ірпеня зустрічалася з президентом Асоціації мерів міст Франції, мером міста Канни Давідом Ліснаром і розповіла про трагедію українського міста, показавши фото та відео зруйнованого Ірпеня, знищених об’єктів соціальної й житлової інфраструктури, та попросили про допомогу у відбудові міста.

Контекст. Українські військові звільнили Ірпінь Київської області 28 березня після місячної окупації російськими військами. Під час тимчасової окупації в місті загинули щонайменше 200 мирних мешканців.

За підрахунками експертів, для відновлення знищеного або пошкодженого житлового фонду Ірпеня знадобиться майже $850 млн, а для відновлення знищеної міської інфраструктури — приблизно $150 млн.

За попередніми підрахунками, в Ірпені знищено та пошкоджено понад 50% будівель. У місті демонтують щонайменше 17 багатоквартирних будинків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉