Facebook Pixel

Україна в руїнах: що буде зі зруйнованими спорудами

Міністерство розвитку громад і територій України разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Конфедерацією будівельників розробляють механізми утилізації й повторного використання будівельних відходів, що утворилися внаслідок руйнувань під час війни. Про це повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.

Зараз у регіонах тривають роботи з розбирання завалів, що утворилися внаслідок бойових дій, та очищення міст і сіл від уламків зруйнованих об’єктів, тобто будівельних відходів. Ідеться про уламки конструкцій, бетонний і цегляний бій, заповнення віконних і дверних прорізів тощо.

За словами міністра, такі відходи можна повторно використовувати під час відбудови країни — під час будівельних робіт із відновлення пошкоджених об’єктів і у виробництві необхідних будівельних матеріалів.

Ті відходи, що непридатні для перероблення та вторинного використання, утилізуватимуть у спосіб, який найменше шкодить довкіллю, зазначив міністр. Зараз Мінрегіон, Міндовкілля та профільні асоціації розробляють механізми утилізації й повторного використання будівельних відходів.

Контекст. За оцінками Мінрегіону, в Україні майже 6,8 тис. зруйнованих або пошкоджених через війну будівель. Особливо постраждав житловий фонд там, де точилися активні бої і тривали обстріли авіацією та артилерією. Зокрема, у Маріуполі зруйновано 90% будівель, в Ірпені Київської області — 50%.

Подякувати 🎉