Facebook Pixel

Пенсії та грошову допомогу можна отримати й за кордоном: що дозволяє нова постанова уряду

Українці під тимчасовим захистом або зі статусом біженця відтепер можуть отримувати пенсійні виплати та державну грошову допомогу в тій країні, де зараз перебувають.

Це передбачає постанова уряду № 328, якою Кабмін врахував рекомендації уповноваженого Верховної Ради з прав людини, повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у Telegram.

Що запроваджує постанова про отримання пенсій і грошової допомоги за кордоном

  • пенсійні виплати тепер можна отримувати міжнародними переказами через «Укрпошту», якщо оператор має для цього технічну можливість. Це уможливлює виплати пенсіонерам, які за кордоном не мають можливості відкрити поточний рахунок в українському банку;
  • заяву про виплату пенсії або грошової допомоги до Пенсійного фонду або органу соцзахисту дозволили подавати через установи уповноваженого банку в електронній формі. Завірити таку заяву необхідно подвійним електронним підписом – одержувача виплат і уповноваженого працівника банку.
Quote«Отже, для українських громадян, які отримали тимчасовий захист в інших країнах або статус біженця, спростили механізм отримання пенсійних виплат і грошової допомоги без виїзду на територію України», – зазначає в публікації уповноважений.

Контекст. Урядова постанова № 328 від 18.04.2023 року значно спростила умови отримання пенсій і для отримувачів соціальних виплат, які залишаються в Україні.

Правила отримання статусу біженця у квітні змінила Чехія.

У березні українці отримали можливість робити добровільні пенсійні внески.

За результатами березневої індексації пенсії в Україні зросли в середньому на 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉