Facebook Pixel

На місце Денісової прийшов Лубінець: що відомо про нового омбудсмена Верховної Ради

Під час сьогоднішнього засідання Верховної Ради новим омбудсменом ВР із прав людини призначили Дмитра Лубінця. Його кандидатуру підтримали 250 народних обранців. Він замінить на посаді Людмилу Денісову.

Хто такий Дмитро Лубінець

Народився Лубінець у Волновасі, там у 2010 році був обраний депутатом місцевої міськради від партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка. У 2014 році пройшов до ВР від «Блоку Петра Порошенка», 2019 року був позафракційним нардепом. Нині входить до складу Постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

З політиком пов’язана низка скандалів. Так, у 2016 році його разом із колаборантом Іллею Кивою військові звинуватили в причетності до контрабанди з непідконтрольних Києву територій так званих «ЛДНР». У період з 2018 до 2019 року його неодноразово звинувачували в кнопкодавстві та підкупі виборців. У його послужному списку й входження до числа нардепів, які виступали за скасування статті про незаконне збагачення. Також його ім’я пов’язують із рейдерською атакою на підприємство «Волана» на Сумщині.

Контекст. Нагадаємо: 31 травня Верховна Рада звільнила Людмилу Денісову з посади Уповноваженого з прав людини. Однією з причин звільнення Денісової стало те, що вона «майже не виконувала своїх повноважень» щодо правозахисної діяльності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉