Facebook Pixel

Нафтогаз приєднав до себе АТ «Закарпатгаз» Фірташа: що робити абонентам

«Нафтогаз» оголосив про те, що приєднує АТ «Закарпатгаз» до власної «Газмережі». Раніше «Закарпатгаз» належав РГК олігарха Дмитра Фірташа.

Про це пише «Нафтогаз».

АТ «Закарпатгаз» стало 19-м підприємством РГК, яке приєднав до себе «Нафтогаз». Компанія обслуговує 278 тисяч домогосподарств, а також понад 4 тисячі юридичних осіб.

Що зміниться для абонентів «Закарпатгаз»

Для мешканців Закарпаття тарифи, особові рахунки та реквізити для оплати залишаються незмінними.

Чому РГК Фірташа припинила обслуговувати абонентів

Кабінет Міністрів передав в управління підприємству Групи «Нафтогаз» — «Чорноморнафтогаз» — раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем, зокрема пакети акцій «Харківгазу» та «Дніпрогазу» у травні 2022 року.

НАК «Нафтогаз України» у вересні 2022 року зареєструвала ТОВ «Газорозподільні мережі України» («Газмережі»), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. У січні 2023 року «Нафтогаз» почав інтегрувати «Дніпрогаз» і «Харківгаз» у свою структуру, зокрема через зміну менеджменту. РГК назвав це рейдерським захопленням.

У травні 2023 року СБУ спільно з БЕБ провели обшуки у топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних із Фірташем. За даними БЕБ, топменеджери облгазів, що належать Фірташу, брали участь у розкраданні коштів з комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Надалі ці кошти виводилися на підконтрольні підозрюваним фірми та привласнювалися. Збитки, завдані державі за 2016 — 2022 роки, становили понад 18 млрд грн.

Суд обрав п’ятьом керівникам облгазів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави. Зокрема, очільнику АТ «Закарпатгаз» — 169 млн грн, «Львівгаз» — 155 млн грн, «Вінницягаз» — 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» — 160 млн грн і «Хмельницькгаз» — 228 млн грн. 25 травня керівникам АТ «Івано-Франківськгаз» і АТ «Сумигаз» вручили підозри. 15 серпня підозри отримали голови правління АТ «Криворіжгаз», АТ «Волиньгаз» та АТ «Чернігівгаз».

Нагадаємо, що 24 жовтня уряд приєднав «Волиньгаз» до групи «Нафтогаз».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉