Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чистий збиток банків у березні сягнув 10 млрд грн – НБУ

Нацбанк розповів, які збитки понесли банки через війну. Фото: bank.gov.ua

Нацбанк розповів, які збитки понесли банки через війну. Фото: bank.gov.ua

Чистий збиток українських банків у березні сягнув 10,07 млрд грн. Однак за підсумками першого кварталу чистий збиток становив 160 млн грн, оскільки перші два місяці року принесли банкам прибуток 9,91 млрд грн. Про це повідомляє Національної банк.

Нацбанк пояснює такий результат тим, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну банки запровадили кредитні канікули та знизили комісії за користування своїми послугами. Це негативно позначилося на відсоткових і комісійних доходах фінустанов. Так, темпи зростання чистого відсоткового доходу в березні суттєво сповільнилися – до 17%, тоді як за січень — лютий цей показник зріс на 35%. Чистий комісійний дохід скоротився за І квартал на 13% через падіння в березні на 58%.

Водночас чистий операційний прибуток банків до відрахувань у резерви за підсумками першого кварталу становив 22,23 млрд грн, що в 1,6 раза вище за торішній показник (13,69 млрд грн).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За даними НБУ, від’ємний фінансовий результат І кварталу визначили значні обсяги сформованих резервів під очікувані збитки через наслідки війни: банки сформували за квартал резерви на 21,57 млрд грн, з них у березні – на 15,86 млрд грн.

Загалом зниження бізнес-активності й падіння попиту на кредити та банківські послуги й надалі негативно впливатиме на прибутковість банків. Втрати від кредитного ризику очікувано зростатимуть з огляду на поступовий вплив економічної кризи на позичальників. Тож оцінити вплив війни на капітал банків можна буде лише із часом.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«Національному банку дуже важливо бачити реальний стан справ у банківській системі. Тому хоч якими б не були збитки за результатами війни, ми закликаємо банки не приховувати їх через «прикрашання» звітності. Без цього нам складно буде впровадити ефективний план оздоровлення банківської системи після перемоги», — підкреслив заступник голови правління Нацбанку Ярослав Матузка.

Станом на 1 квітня 2022 року із 69 платоспроможних українських банків 44 були прибутковими й отримали чистий прибуток у розмірі 5,85 млрд грн, 25 були збитковими зі збитком 6,01 млрд грн.

Коментарі

Всі новини

Як благодійна музична збірка «For Ukraine» рятує життя

style
інформаційна підтримка