22 березня НАБУ спільно із САП повідомили про підозру колишньому голові Фонду держмайна України Дмитру Сенниченку. Його та спільників підозрюють у привласненні 500 млн коштів держпідприємств. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За даними слідства, упродовж 2019 — 2021 років учасники злочинної схеми заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ «Одеський припортовий завод» («ОПЗ») і АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Загалом сума шкоди, завданої АТ «ОПЗ», становить понад 2 млрд грн.
З-поміж учасників злочину:
- ексголова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);
- наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);
- радник голови ФДМУ;
- два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
- в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
- два власники ТОВ – переможці аукціону на «ОПЗ»;
- дві фізичні особи – співучасники злочину.
Кваліфікація злочину: ч. 1 ст. 255 (у редакції Закону України від 05.04.2001 № 2341-III), ч.2 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України.
НАБУ та САП затримали колишніх чиновників і бізнесменів через два епізоди. За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020 — жовтня 2021 років незаконно продовжували дію додаткових угод із підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід і аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за перероблення сировини. Загалом через дії злочинців за період із травня до грудня 2020 року АТ «ОПЗ» втратило понад 390 млн грн.
Другий епізод діяльності злочинної організації стосується «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії». НАБУ та САП встановили, що в жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той зі свого боку на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020 — 2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) з підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф і на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.
Нагадаємо, що НАБУ та САП скерували до суду перший епізод справи «Роттердам+».