Facebook Pixel

НАБУ та САП завершили справу по Насірову

2 лютого 2023 НАБУ та САП завершили розслідування щодо хабаря колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову та його раднику. Їх підозрюють в отриманні $5,5 млн і понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу. Їхні дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, повідомили в НАБУ.

Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

За версією слідства, голова ДФС у 2015 — 2016 роках Роман Насіров отримав хабар у розмірі в $5,5 млн за пріоритетне відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу в серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд грн ПДВ із лютого 2015-го до серпня 2016 років.

Йдеться про агрохолдинг Олега Бахматюка «Укрлендфармінг».

За версією НАБУ, «плату за послуги» — приблизно 20% суми відшкодування — Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, компаній, підконтрольних його близькій особі, а також радника через інші іноземні компанії-«прокладки», залучені радником експосадовця. Відправниками коштів, як встановили НАБУ та САП, були дві компанії-нерезиденти, підконтрольні Олегу Бахматюку.

Частину «гонорару» формували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

НАБУ та САП мають докази того, що голова ДФС пріоритезував виплати «Укрлендфармінгу», натомість викреслював із переліку суми відшкодування для інших компаній (зокрема комунальних підприємств).

Підприємства подали на ДФС до суду, а держбюджет у підсумку не тільки відшкодував той ПДВ, але й заплатив щонайменше 2 млн грн пені.

Олег Бахматюк також є підозрюваним у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту від НБУ ПАТ «VAB Банк».

Спеціальна антикорупційна прокуратура також підозрювала Насірова у зловживанні владою, зокрема, в ухваленні кількох рішень щодо розтермінування ренти за користування надрами для компаній, близьких до екснардепа Олександра Онищенка.

За версією НАБУ, Онищенко разом зі спільниками у 2013 — 2016 роках продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі. Це завдало державі збитків на суму понад 1,6 млрд грн, а підприємству — на 740 млн грн. Онищенко втік з України у 2016 році, а 2021-го отримав громадянство рф.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉