Олег Бахматюк розповів про те, як конфлікт із НАБУ вплинув на його бізнес

Агрохолдинг «Авангард» зіткнувся з такими самими проблемами, як і інші сільгоспвиробники України. Це хворобливе подорожчання сировинних інгредієнтів масложирової групи, жому та зернових і значне скорочення експорту.

«Друга проблема, якої не було в інших, — торік «Авангард» скоротив обсяг виробництва на 50%. Ми зараз виробляємо 170 млн яєць на місяць, а виробляли майже 300 млн, а в травні — 350 млн! З них 170 млн у травні ми віддавали на експорт, а цього місяця відправимо на експорт, можливо, 20 млн», — заявив глава ради директорів «Укрлендфармінгу» Олег Бахматюк в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Ба більше, агрохолдинг Бахматюка втратив шість торгових домів із семи.

Telegram Logo

«У нас було сім торгових домів: у Гонконзі, Сінгапурі, Малайзії, Іраку, Ліберії, Саудівській Аравії та Дубаї. Ми залишили тільки в Дубаї», — уточнив глава ради директорів «Укрлендфармінгу».

Відкриття торгових домів обійшлося агрохолдингу в шість років і майже $25 — 30 млн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ці втрати є наслідком конфлікту «Авангарду» з НАБУ.

«Завдяки доблесним діям НАБУ нам закрили всі кредитні лінії, і ми були змушені майже повністю закрити експортний напрям. Держава нас не підтримала, та ще й пандемія ускладнила логістику — зробила її довшою й дорожчою на 30%», — пояснив ситуацію з експортом Бахматюк.

Репутаційна війна позначилася на виробництві. Фактично було згорнуто роботу 12 птахофабрик, зараз буде закрито 13-ту. Загальне падіння виробництва склало приблизно 50%. Після короткострокового періоду відновлення НАБУ в особі Ситника відновило тиск, і «довелося звільнити майже 5,5 тис. працівників в «Авангарді» та ще майже 7 тис. у тваринництві».

У скороченні виробництва криється і збільшена вартість яйця на полицях магазинів.

«Собівартість у нас зростає ще й тому, що коли підприємство виробляє 350 млн яєць на місяць, то це одні постійні витрати, а коли завдяки діям наших правоохоронних органів удвічі менше — вони значно вищі», — пояснив Бахматюк.

«Авангард» міг би додатково експортувати яйце щонайменше на $10 млн на місяць. Натомість згортання виробничих потужностей додало не менш як 20 копійок до собівартості яйця.

Раніше «Авангард» попереджав про закриття шести птахофабрик через тиск САП і НАБУ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини