«Авангард» попередив про закриття шести птахофабрик через позицію САП і НАБУ

Бахматюк може закрити шість з 27 птахофабрик «Авангарду». Фото: ЕП

Бахматюк може закрити шість з 27 птахофабрик «Авангарду». Фото: ЕП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відмовляються закрити справу про стабкредит «VAB банку», який належав Олегу Бахматюку. Через це агрохолдинг «Авангард» змушений буде протягом місяця-двох закрити шість із 27 птахофабрик, повідомив його власник Бахматюк.

«Це не шантаж, а вимушене рішення. Якщо ще через два місяці не зміниться ситуація, то мені доведеться закривати половину фабрик», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна».

Бахматюк нагадав, що Офіс Генерального прокурора 25 червня виконав рішення Печерського райсуду Києва від 5 червня цього року і скасував постанову про відновлення кримінального провадження у справі про видачу Нацбанком стабкредиту на 1,2 млрд грн «VAB банку» восени 2014 року. Однак НАБУ та САП продовжують розслідування.

Telegram Logo

За його словами, виходом із ситуації могло б бути позикове фінансування та докапіталізація, за участю держави зокрема, проте всі ці варіанти через конфлікт неприйнятні.

Бахматюк уточнив, що консервуватиме ці фабрики, і виключив можливість продажу. «Ніхто не купить ці фабрики, тому що вони потрібні лише тим, хто займається цим бізнесом», – пояснив він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Наприкінці листопада 2019 року за заявою НАБУ у справі про видачу Нацбанком стабкредиту «VAB банку» МВС оголосило в розшук Бахматюка та його сестру – гендиректора «Авангарду» Наталію Василюк. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру у згаданій справі експершому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та главі банківського нагляду Аллі Шульзі, а також ще чотирьом осібам. Зараз їх відпущено під заставу.

Нацбанк стверджує, що борг неплатоспроможних «VAB банку» та банку «Фінансова ініціатива», які належали Бахматюку, Фонду гарантування вкладів фізосіб становить 11 млрд грн, а НБУ – 10,6 млрд грн. Борг перед Нацбанком забезпечений особистою порукою бізнесмена на 8,6 млрд грн і майновими поручительствами його компаній.

Бахматюк раніше заявляв, що відкидає всі звинувачення і пропонує Фонду гарантування поетапно погасити 8 млрд грн заборгованості.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини