Facebook Pixel

МВС оголосило в розшук Олега Бахматюка. Бізнесмен обіцяє судитися

Бізнесмена і колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка Міністерство внутрішніх справ (МВС) на вимогу Національного антикорупційного бюро (НАБУ) оголосило в розшук.

Олег Бахматюк у відповідь на це повідомив у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна», що зараз знаходиться у справах за кордоном і готовий спілкуватися зі слідчими через адвокатів або за допомогою відеозв'язку.

«Це чергова маніпуляція. Наші міжнародні адвокати здивовані такою позицією. Є адвокати, є мої права, як громадянина України. Ми готові спілкуватися зі слідчими, надавати документи. Хочемо розуміння процесу і конструктивного діалогу», – сказав Бахматюк.

Він підкреслив, що йому не було висунуто підозри і не вручено повістку. Бізнесмен повідомив, що його адвокати будуть оскаржувати дії правоохоронців у судах, у тому числі і в міжнародних.

Бахматюк також підкреслив, що справа НАБУ про стабкредит « VAB Банку» «надумана і притягнута». За його словами, заяви, в тому числі від міжнародних партнерів, на підтримку експершого заступника голови НБУ Олександра Писарука про відсутність змови про стабкредит, свідчать і про його невинність.

Бізнесмет вважає, що ця ситуація негативно впливає на роботу агрохолдингів «Укрлендфармінг» і «Авангард», які йому належать, і перешкоджає переговорам з інвесторами про залучення фінансування для виплат боргів перед банками.

Контекст

  • Ввечері 11 листопада джерела повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли до офісу «Райффайзен Банку Аваль», щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука. Пізніше в НАБУ заявили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році « VAB Банку». Тоді його власником був Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – колишні і нинішні чиновники НБУ, співробітники « VAB Банку», а також приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами. Проти Писарука почали кілька розслідувань, в тому числі у зв'язку з перевищенням ним як членом ради Фонду гарантування вкладів своїх службових повноважень.
  • Бахматюк вже звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію, а також заявив, що готовий повернутися в Україну, щоб поступово погасити 8 млрд грн боргів своїх банків і внести 500 млн грн гарантійного внеску. Ексглава Нацбанку Валерія Гонтарева, при якій « VAB Банк» отримав стабкредит, у коментарі виданню liga.net назвала ситуацію «беззаконням і терором».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉