Facebook Pixel

«Свавілля і терор». Валерія Гонтарева відреагувала на затримання у справі VAB Банку

Автор

Ексглава Нацбанку Валерія Гонтарева назвала дії Національного антикорупційного бюро (НАБУ) по справі VAB Банку («ВіЕйБі Банку») «беззаконням і терором». Про це вона заявила liga.net.

За її словами, рефінансування VAB банку видавалося під відтік депозитів фізосіб і тільки на видачу сум у межах гарантій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Це просто чергова помста! Знайдіть мої публічні виступи, включаючи останню промову у Верховній Раді 15 березня 2018 року, де я завжди говорила про шахрая Бахматюка і його два банки! Замість Бахматюка та менеджерів цих банків, НАБУ затримує Писарука, чесну людину, професіонала і справжнього реформатора, який очищав банківську систему", — зазначила вона.

Контекст

  • Ввечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли до офісу Райффайзен Банку Аваль, щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука.
  • Пізніше в НАБУ повідомили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «ВіЕйБі Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – колишні та нинішні чиновники НБУ, співробітники «ВіЕйБі Банку», а також приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами.
  • Проти Олександра Писарука розпочато кілька розслідувань, зокрема щодо перевищення ним службових повноважень у якості члена ради Фонду гарантування вкладів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉