Facebook Pixel

Хто стане новим головою НБУ: соцмережі оцінюють можливих кандидатів

Сьогодні, 4 жовтня, глава НБУ Кирило Шевченко подав заяву про відставку.

Народний депутат Ярослав Железняк написав у телеграмі, що відставка шляхом голосування у Раді Шевченка відбудеться цього тижня.

На його думку, найімовірніший кандидат на посаду нового голови Нацбанку – Андрій Пишний (екс-глава Ощадбанку).

«Є й інші кандидати, але менше вірю в їхнє кар'єрне зростання, – додав Железняк. – Чи відбудеться призначення також найближчими днями, поки невідомо».

Експерт CASE Ukraine та колишній співробітник НБУ Євген Дубогриз написав у фейсбуці, що якби він був букмекером, то «прямо зараз» зробив би такі ставки:

  • Андрій Пишний: 1 до 15;
  • Євген Мецгер (екс-глава Укрексімбанку, звільнений після скандалу зі ЗМІ ): 25 до 1;
  • Влад Рашкован (екс-заступник голови НБУ, нинішній представник України у МВФ): 75 до 1;
  • Валерія Гонтарева (екс-глава НБУ): 100 до 1;
  • будь-який інший: 200 до 1.

«І ще 17 тисячних відсотків залишив би на непередбачені обставини», – додав Дубогриз.

Член наглядової ради Укрексімбанку Вікторія Страхова написала про можливого кандидата так: «Кандидат буде скоро і він, враховуючи вимоги закону, скіли та обставини воєнного часу – один, іншого б не придумала. У такий час очолити НБУ, а не комерційний банк – це подвиг. Друзі-банкіри розуміють чому».

У коментарях до постів називають також Оксану Маркарову, екс-міністра фінансів. Але багато хто вважає таке призначення малоймовірним, у тому числі й тому, що Маркарова зараз посол України в США, а цей напрямок роботи в умовах війни дуже важливий.

Чи то просто жартома, чи з огляду на практику багатьох призначень у нинішній владі, кандидатами на посаду в НБУ називають і провідних акторів «Кварталу 95».

Але все-таки Пишний – поки що найімовірніший кандидат.

Андрій Пишний. Що про нього відомо?

Андрій Пишний. Що про нього відомо?

Хто такий Андрій Пишний

Народився 26 жовтня 1974 року (47 років) у Тернопільській області.

Чернівецький державний університет, Українська академія банківської справи Національного банку України.

До початку кар'єри у банківській сфері займався юриспруденцією. Спочатку – у своїй фірмі, потім – у «Юрек-Аудит» разом з Арсенієм Яценюком та Андрієм Іванчуком.

2000 року прийняв пропозицію голови наглядової ради Ощадбанку Ігоря Плужнікова (давнього знайомого батька) очолити юридичне управління банку та переїхав до Києва. 2001 року став директором департаменту правового забезпечення Ощадбанку.

З 2003 до 2007 року був першим заступником голови правління цього банку, а з грудня 2004 по травень 2005 року виконував обов'язки його голови. Прихід до влади Януковича призвів до зміни команди банку.

З березня до травня 2007 року Пишний був першим заступником голови правління Укрексімбанку.

У травні 2007 року був призначений заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони України. Звільнений з посади указом президента Віктора Ющенка у червні 2009 року.

2010 року зосередився на партійному проєкті Яценюка «Фронт змін». На парламентських виборах 2012 став заступником керівника штабу «Батьківщини», а в грудні став лідером «групи Яценюка» у фракції «Батьківщини».

У червні 2013 року, після об'єднання «Фронту змін» та «Батьківщини», був обраний одним із заступників лідера «Батьківщини».

21 березня 2014 року Пишного було призначено головою правління Ощадбанку. Вважають, що за п'ять років він провів комплексну модернізацію цього найбільшого держбанку країни.

25 липня 2019 року наглядова рада Ощадбанку вирішила без конкурсу продовжити контракт Пишного. Але Нацбанк виступив проти цього рішення. Наслідком стала заміна п'яти членів наглядової ради та оголошення конкурсу. Пишний пішов на нього, але конкурс скасували. У повторному конкурсі він уже не брав участі.

У квітні 2020 року відбувся новий конкурс на посаду голови правління Ощадбанку. Пишний виграв його конкурс, але ці результати не було взято до уваги. У травні 2020-го Ощадбанк оголосив ще один конкурс – через «зовнішні непередбачувані обставини», але Пишний відмовився від участі в ньому. 2 листопада 2020 року він залишив Ощадбанк.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉