Facebook Pixel

Олег Бахматюк звернувся до Володимира Зеленського у зв'язку з обшуками та затриманнями співробітників його компанії

Автор

Власник аграрного холдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк звернувся до президента Володимира Зеленського з заявою, у якій попросив втрутитися в ситуацію та допомогти припинити тиск силовиків на бізнес, повідомляє сайт компанії.

Бахматюк наголосив, що обшуки та затримання працівників співробітниками Національного антикорупційного бюро відбулися у справі ліквідованого «ВіЕйБі Банку». Раніше у цій справі кількома силовими органами проводилися слідчі дії та експертизи, і згодом справа була офіційно закрита, написав Бахматюк.

Quote«Вчора були проведені слідчі дії, обшуки, затримуються наші співробітники за давно дослідженими фактами. Фактично НАБУ бере на себе повноту влади призначати винних, а не проводити кримінальний процес», — заявив ексвласник банку.

Він підкреслив, що буде захищати компанію в міжнародних судах.

Раніше бізнесмен заявляв, що планує повернутися до України та пропонує поетапно погасити 8 млрд грн боргів виведених з ринку «ВіЕйБі Банку» та банку «Фінансова ініціатива», які належали йому, та внести 500 млн грн гарантійного внеску.

Контекст

  • Увечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли до офісу Райффайзен Банку Аваль, щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука.
  • Пізніше в НАБУ повідомили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «Віейбі Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – чиновники та ексчиновники НБУ, співробітники «ВіЕйБі банку», а також приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами.
  • Проти Олександра Писарука розпочато кілька розслідувань, зокрема щодо перевищення ним службових повноважень у якості члена ради Фонду гарантування вкладів.
  • Пізніше ексглава Нацбанку Валерія Гонтарєва назвала дії НАБУ у справі «ВіЕйБі Банку» «беззаконням і терором».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉