Facebook Pixel

Олег Бахматюк готовий повернутися до України та погасити борги своїх банків

Автор

Олег Бахматюк, якому належав визнаний неплатоспроможним «ВіЕйБі Банк», наприкінці жовтня заявив Фонду гарантування вкладів фізосіб про готовність поетапно погасити 8 млрд грн боргів «ВіЕйБі Банку» та банку «Фінансова ініціатива», а також внести 500 млн грн гарантійного внеску. Про це він повідомив агентству «Інтерфакс-Україна».

«Далі – по 1 млрд грн щорічно. Ця пропозиція залишається чинною, і я активно працюю над забезпеченням такого фінансування», – заявив він.

Крім цього, Бахматюк наголосив, що не намагався втекти через затримання, які розпочались в Україні 11 листопада у справі «ВіЕйБі Банку», а вів переговори на Близькому Сході.

«Я нікуди не тікав, активно працюю», – сказав бізнесмен, додавши, що незабаром планує повернутися до України.

Він також підкреслив, що його компанія «Укрлендфармінг» генерує щорічно 2,5 млн т зернових і здатна залучати гроші для поетапної виплати боргів.

«Ми не очікували таких кроків, тому що, за нашою інформацією, Фонд гарантування активно працював над нашою пропозицією. Це спроба зламати всю домовленість і показати зовнішнім інвесторам, що це не спрацює. Це якийсь сюр і подвійні стандарти», – додав Бахматюк.

Контекст

  • Увечері 11 листопада джерела The Page повідомляли, що представники правоохоронних органів прийшли до офісу Райффайзен Банку Аваль, щоб заарештувати голову правління установи Олександра Писарука.
  • Пізніше в НАБУ повідомили про затримання сімох осіб за підозрою в привласненні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який Нацбанк видав у 2014 році «ВіЕйБі Банку». Тоді ним володів Олег Бахматюк.
  • Серед заарештованих – ексчиновники та чиновники НБУ, співробітники «ВіЕйБі Банку» та приватних компаній, пов'язаних з його кінцевими бенефіціарами.
  • Проти Олександра Писарука розпочато кілька розслідувань, зокрема щодо перевищення ним як членом ради Фонду гарантування вкладів своїх службових повноважень.
  • Пізніше ексглава Нацбанку Валерія Гонтарєва назвала дії НАБУ у справі «ВіЕйБі Банку» «беззаконням і терором».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉