Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НАБУ вручило нардепу Ісаєнку підозру: у чому причина

НАБУ вручило нардепу Ісаєнку підозру. Фото: УП

НАБУ вручило нардепу Ісаєнку підозру. Фото: УП

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чинному нардепу через незаконні оборудки з державною землею на суму 225 млн грн. Про це повідомляє пресслужба САП.

За даними слідства, у 2020 році народний депутат України змовився з керівником «Держбудкомбінату» та керівником Управління справами Апарату ВРУ. Вони вирішили незаконно й без погодження Верховною Радою виставити на аукціон земельну ділянку площею 8 га в Києві, де розміщено виробничу базу «Держбудкомбінату». На цій ділянці, згідно зі стратегічним планом розвитку Києва, мав би бути парк і зони відпочинку. Але народний депутат планував збудувати там житловий комплекс, говорять у НАБУ.

За даними слідства, перемогу на аукціоні отримала компанія, пов’язана з депутатом. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили в приблизно 300 млн грн. Натомість, за даними слідчих, реальна вартість ділянки та майна становила понад 525 млн грн. Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їхню застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений за клопотанням НАБУ та САП у серпні 2021 року арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

За даними слідства, підозрювані намагалися уникнути відповідальності, коли довідалися про початок досудового розслідування. Зокрема, планували звернутися до прокуратури із заявою про злочин і проведення «необхідних» експертиз, які підтвердили б відсутність складу злочину. Це призвело б до закриття провадження, яке розслідують детективи НАБУ.

У повідомленні не вказується прізвище нардепа, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, йдеться про Дмитра Ісаєнка. У провадженні фігурує компанія ТОВ «Ніка ЛТД», засновницею якої була дружина Ісаєнка Наталія. НАБУ також опублікувало майже 15 хвилин записів розмов фігурантів, де ті обговорювали оборудку. У ньому згадується співрозмовник «Дмитро Валерійович», що збігається з ім’ям та по батькові нардепа Ісаєнка. З-поміж підозрюваних у справі про землю Державного будівельного комбінату слідчі називають:

· народного депутата України IX скликання (чинний) – ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;

· ексзаступника керівника Апарату Верховної Ради України – керуючого справами – ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (його місцеперебування не встановлено). За повідомленням ЗМІ, це Едуард Багдасарян;

· колишні директор і працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат») – ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Дмитро Ісаєнко – народний депутат України з 2019 року від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя». У квітні 2022 року вийшов із забороненої ОПЗЖ і увійшов до депутатської групи «Відновлення України». Депутат – член парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. До свого депутатства у 2007 — 2015 роках працював заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Нагадаємо, що Київська обласна прокуратура повернула в державну власність ділянку землі площею 8 га під Києвом. Вона належала фірмі батька нардепа від ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини