Вищій Антикорупційний суд розпочав розгляд справи щодо незаконного користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, що розташовано в Полтавській області. Збитки державі оцінюються в 197 млн грн, передає пресслужба САП.
САП підозрює в злочині 6 осіб, з-поміж яких:
- колишній заступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ);
- колишня завідувачка сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти та газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ;
- експерт Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ);
- директор ТОВ «НВФ «Проєкт-Нафтогаз»;
- ексдиректор «Аркона Газ-Енергія»;
- провідний і головний інженери ТОВ «НВФ «Проєкт-Нафтогаз».
Згідно з розслідуванням, у квітні 2017 року Полтавська обласна рада погодила з Держгеонадра надання товариству «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на геологічне вивчення родовища без проведення аукціону.
Після чого учасники злочинної схеми, використовуючи вигадані показники проєктних видобутків газу та конденсату, капітальних вкладень і експлуатаційних витрат, встановили початкову ціну продажу спеціального дозволу — 3,8 млн грн. Водночас реальна початкова вартість продажу спецдозволу становила 200,6 млн грн. Як наслідок, державному бюджету було завдано 196,8 млн грн збитків.
Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, ТОВ «Аркона Газ-Енергія» належить до фінансової групи «Смарт-Холдинг» екснардепа та бізнесмена Вадима Новинського. 6 липня 2022 року він склав із себе повноваження народного депутата. 1 грудня 2022 року РНБО наклала на Вадима Новинського санкції на 5 років. Як пояснює НАЗК, це пов’язано з тим, що політик начебто підтримує дії та політику рф.
Також на підставі ст. 49 КК України Антикорупційний суд звільнив 4 осіб від відповідальності за ст. 366 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.