Facebook Pixel

Ліки від астми, пігулки та канабіс проти коронавірусу: топ-5 новин про боротьбу з COVID-19

Пандемія коронавірусу не вщухає по всьому світу. Так, наприклад, Україна бореться з третьою хвилею коронавірусу. Хоча, як зазначають вчені, плато захворюваності подолано і кількість хворих повинна повільно зменшуватися. Однак останні статистичні дані свідчать, що кількість хворих зростає.

Водночас вчені намагаються знайти ефективні методи подолання коронавірусу. Зокрема, йдеться не тільки про розробку пігулок чи назальних спреїв проти коронавірусу, а й про переробку вже відомих ліків для боротьби з COVID-19. The Page зібрало найцікавіші новини про боротьбу з коронавірусом у світі.

1

Нові пігулки проти коронавірусу

Американська компанія Romark оголосила про початок третьої фази клінічних випробувань нових пігулок проти коронавірусу. Препарат має назву NT-300 (нітазоксанідні таблетки з пролонгованим вивільненням). Компанія планує отримати дозвіл на екстрене використання ліків у США.

Дослідження показали, що NT-300 може зменшувати прогресування коронавірусу до важкої стадії при ранньому лікуванні. Препарат у вигляді пігулок хворі зможуть приймати за межами лікарні, також ліки можуть допомогти пацієнтам із високим ризиком розвитку ускладнень.

У компанії повідомили, що у ході досліджень єдиним побічним ефектом виявилася діарея, яка спостерігалася у понад 2% пацієнтів.

Нітазоксанід, який є діючим компонентом NT-300, пригнічує дозрівання білка-шипа SARS-CoV-2, який, зі свого боку, блокує утворення синцитій SARS-CoV-2. Загалом противірусний препарат можна використовувати для лікування та профілактики гострих респіраторних захворювань, спричинених широким спектром сезонних, нових або стійких до ліків респіраторних вірусів.

2

Комбінування вакцин проти коронавірусу

У Великій Британії вчені вирішили розширити дослідження, направлені на виявлення можливості комбінувати вакцинування різними препаратами проти коронавірусу. У дослідженні братимуть участь препарати Moderna та Novavax.

Причиною стали повідомлення про ймовірність утворення тромбів після вакцинації препаратом від AstraZeneca. Зокрема, Франція та Німеччина ввели вікові обмеження на його застосування. Саме тому вчені досліджують можливість застосування інших препаратів для другого щеплення.

Вчені вже проводять дослідження, в яких беруть участь лише вакцина від AstraZeneca та вакцина Pfizer. Їхні результати очікуються вже у квітні або травні, результати другого етапу з Moderna та Novavax будуть відомі лише у липні 2021 року.

3

Призупинення щеплень вакциною Johnson&Johnson

Американський регулятор призупинив використання вакцини Johnson&Johnson. Причиною стала необхідність перевірити ймовірність утворення тромбів після вакцинації препаратом. Однак згодом FDA заявила, що не знайшла зв'язків між вакциною та утворенням тромбів.

Зокрема, нещодавно закрилися два центри вакцинації у Північній Кароліні та Колорадо після виявлення побічних ефектів у деяких пацієнтів.

Наразі вакцину від Johnson&Johnson використовують лише у США, хоча вона й схвалена в ЄС. У компанії заявляють, що препарат має ефективність 66%, а її основною перевагою є одноразове введення.

4

Ліки від астми проти коронавірусу

Дослідники Оксфордського університету виявили, що ліки від астми можуть допомогти у лікуванні коронавірусу. Йдеться про препарат будесонід.

У рандомізованому контрольованому дослідженні брали участь 146 дорослих протягом семи днів із моменту появи легких симптомів COVID-19. Половина учасників вдихала будесонід двічі на день, поки їхні симптоми не зникнуть, а інша половина отримувала звичайну допомогу з урахуванням віку, статі та наявних захворювань.

У групі будесоніду лише одна людина потребувала невідкладної медичної допомоги порівняно з 10 людьми в групі, які отримували стандартну допомогу щодо COVID-19.

Ще одне дослідження Оксфордського університету, яке не було рецензовано, також виявило, що інгаляційний будесонід допомагав людям, які мають більший ризик важких наслідків від коронавірусу, швидше одужати.

Дослідження також показали, що використання інгаляційних стероїдів, як будесонід у людей, хворих на астму та хронічну обструктивну хворобу легень, зменшило рецептор, який пропускає Sars-CoV-2 у легені. Зокрема, лабораторні дослідження показали, що інгаляційні стероїди можуть запобігти реплікації вірусу.

Кортикостероїди виробляються природним чином в організмі, але синтетичні варіанти використовуються як протизапальний препарат.

Кортикостероїди — один із двох основних видів лікування астматиків. Вони призначені для запобігання нападу астми передусім за рахунок зменшення базового рівня запалення.

5

Застосування канабісу проти коронавірусу

Генеральний директор та засновник компанії OilsBySimpson Кевін Вільям Сімпсон розповів про зростаючі докази щодо конопель як лікування COVID-19. Канабіноїди, такі як канабідіол (КБР) та тетрагідроканабінол (ТГК), поширені через їхні широкі терапевтичні можливості.

Нещодавнє дослідження показало, що канабіс може запропонувати певну допомогу пацієнтам із коронавірусом. Зокрема, канабіс сорту C.Sativa може допомогти подолати цитокінову бурю (небезпечне зростання протизапальних білків, яке спричиняє посилення запалення).

Крім того, за словами Сімпсона, канабіс демонструє потужний потенціал у зменшенні запалення та рубцювання у пацієнтів із коронавірусом. Також канабіс має знеболювальний ефект та може знижувати тривожність у хворих на коронавірус.