Аферисти завжди використовували масове занепокоєння як спосіб наживи. Не обійшли вони своєю увагою і пандемію коронавірусу – починаючи з відносно нешкідливого перепродажу дефіцитних товарів (медичних масок, антисептиків тощо) і закінчуючи добре спланованими незаконними схемами обману.
Шахраї в Україні швидко дійшли до продажу підроблених тестів на COVID-19, «чарівних» аптечок і навіть проїзних, користуючись загальною панікою. зібрало найпоширеніші схеми шахрайства під час пандемії коронавірусу.
Карантинні проїзні
З 23 березня в Києві ввели обмеження на проїзд у громадському транспорті. Тепер користуватися ним можуть тільки медпрацівники, комунальники, працівники продуктових магазинів і аптек, а також правоохоронці. За добу столична влада видала для них 225 тис. спецквитків.
Шахраї в інтернеті активізувалися майже одразу після появи новини про нові обмеження. На сайтах оголошень почали з'являтися пропозиції щодо продажу таких спецквитків. Продають проїзний за 100 грн. Утім, скористатися ним можна, лише маючи при собі службове посвідчення, що підтверджує належність до однієї з дозволених для проїзду сфер.

Мер Києва Віталій Кличко негативно відреагував на подібні оголошення і пообіцяв, що за «ділків» візьметься кіберполіція.
Підроблені тести, маски та ліки від коронавірусу
Поки вчені всього світу працюють над створенням вакцини проти COVID-19, шахраї вже «знайшли лікування». Українцям пропонують мало не чарівні унікальні пігулки від коронавірусу та набори ліків з промовистою назвою «Стоп-коронавірус». Як стверджують самі шахраї, в «аптечці» є все для профілактики й лікування вірусу. Вони пропонують різноманітні засоби від коронавірусу, які в кращому випадку виявляються звичайними протизастудними препаратами.
Фальшиві щеплення від COVID-19 аферисти пропонують зробити за 2,5 тис. грн, а для більшої переконливості стверджують, що вакцина розроблена ізраїльськими фахівцями. Одного з таких «ділків» затримала кіберполіція Київської області. Житель Ірпеня продавав підроблені тести на коронавірус по 750 грн. У нього вилучили три сотні таких тестів, а сам він відбувся штрафом у 17,5 тис. грн.
Не обходиться і без дефіцитних наразі медичних масок і антисептиків. Їх пропонують купити за передоплатою. Після цього «продавець» або зникає, або покупцеві приходить товар сумнівної якості. Одній з клієнток, яка поділилася своєю історією з , доставили «самопальні» маски з дешевого технічного матеріалу – спандекса. Такі маски не є стерильними і не підпадають під класифікацію медичних. Поштовий оператор не зміг допомогти у такій ситуації і лише запропонував звернутися до поліції. Торговий майданчик поки розглядає цю справу.
«Антивірусна» дезінфекція-пограбування
Шахраї переодягаються в дезинсекторів і обманом проникають до будинків і квартир громадян, просять усіх вийти на час дезінфекції — і потім грабують їх. Утім, незважаючи на поширення такої інформації в інтернеті, волинська поліція стверджує, що звернень з такого приводу не було. Водночас правоохоронці наголосили, що жодна служба не проводить дезінфекцію всередині жител. Подібні ситуації траплялися і у Львівській області.
У Харкові шахраї намагалися потрапити до квартир під виглядом працівників тепло- та енергопостачальних організацій. При цьому погрожували мешканцям, які мали намір викликати поліцію, штрафами за неправдиве повідомлення.
Пенсійні шахраї
Під виглядом працівників Пенсійного фонду аферисти входять у довіру до людей похилого віку і грабують їх. Спочатку шахраї телефонують пенсіонерам і повідомляють, що тим потрібно замінити паперове пенсійне посвідчення на електронне. При цьому всі готівкові гроші необхідно покласти на банківський рахунок. Коли пенсіонер погоджується, до нього приходять нібито соцпрацівники, які «допомагають» йому в цьому. Після чого разом з грошима шахраї зникають.
Також до літніх людей приходять нібито волонтери. Вони пропонують допомогу щодо купівлі продуктів, ліків та інших речей. Після того як шахраї отримують гроші, вони просто пропадають.