Депутати проти ринку землі. Суд розгляне конституційність закону

Конституційний суд отримав подання від 48 народних депутатів щодо перевірки закону про землю на відповідність Конституції України. Нардепи вважають, що закон було прийнято в умовах карантину надто поспішно та ще й вночі з порушенням регламенту.

Причиною швидкого прийняття закону стали умови отримання кредитного траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

З 1 січня 2024 року компанії та юридичні особи зможуть купувати землю за заниженими цінами, а потім продавати її іноземним компаніям, вважає нардеп Сергій Мінько.

Telegram Logo

Крім того, на думку депутатів, наступного року іноземні банки матимуть змогу купувати землю для передачі її транснаціональним компаніям. Ще однією з причин перегляду закону на конституційність є відсутність проведення Всеукраїнського референдуму, в рамках якого громадяни могли б висловитися щодо продажу землі.

Ба більше, закон було прийнято під тиском з боку МВФ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На думку Мінька, монопольне право на придбання землі має залишатися за державою, яка передаватиме її в оренду національному аграрному бізнесу.

Контекст. Верховна Рада прийняла законопроєкт про ринок землі в першому читанні ще восени 2019 року. Він, зокрема, передбачав ліміт на концентрацію землі в одних руках в розмірі 200 тис. га. Після цього ліміт неодноразово переглядався.

31 березня після розгляду семи сотень поправок до проєкту закону №2178-10 про ринок землі Верховна Рада проголосувала за проведення реформи в другому читанні. Після цього до Окружного адмінсуду Києва надійшла заява з вимогою заблокувати підписання та опублікування закону.

Також народні депутати подали 13 постанов про скасування прийнятого депутатами закону про запуск ринку землі. Проте пізніше парламент їх відхилив, тим самим розблокувавши підписання закону головою парламенту Дмитром Разумковим та Володимиром Зеленським.

Варто зазначити, що закон про ринок землі відкриває шлях черговій програмі МВФ з кредитування України в умовах глобальної рецесії й наближення економічної кризи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини