Facebook Pixel

Іран здатний за 12 днів створити атомну бомбу — Пентагон

Ірану зараз вистачає збагаченого урану, щоб створити атомну бомбу за 12 днів. Про це заявив заступник глави Міноборони США з політичних питань Колін Каль, передає «Інтерфакс-Україна».

«У 2018 році Ірану знадобилося б приблизно 12 місяців для виробництва однієї бомби із запасів розщеплюваних матеріалів. А зараз йому знадобилося б 12 днів», — заявив Каль на слуханнях у комітеті зі Збройних сил Палати представників.

«З моменту, як ми вийшли із СВПД, Іран досяг разючого прогресу в ядерній сфері», — наголосив він.

Каль додав, що повернення до ядерної угоди, як і раніше, є «найкращим варіантом з усіх», але зазначив, що наразі питання щодо СВПД відкладено.

«Минулого літа ми представили пропозиції щодо домовленостей, які Іран не мав наміру приймати. Я не думаю, що ми на порозі повернення до СВПД», — сказав він.

Раніше Bloomberg із посиланням на дані МАГАТЕ повідомило, що запаси урану, збагаченого до рівня 60%, з листопада минулого року в Ірані збільшилися на 40%. Зокрема, запаси збагаченого до 60% урану зросли з 62,3 кг до 87,5 кг. 22 січня цього року МАГАТЕ знайшло в Ірані частинки, збагачені до 83,7%. Водночас у Тегерані пояснили, що це пов'язано з «ненавмисними коливаннями рівня збагачення». Загалом запаси урану в Ірані сягнули 3,7 тонни, що в понад 18 разів вище за рівень, погоджений у рамках іранської ядерної угоди.

У 2015 році «шістка» міжнародних посередників (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США, Франція) та Іран уклали СВПД, що передбачало зняття з Ірану санкцій в обмін на обмеження Тегераном ядерної програми. У травні 2018 року президент США Дональд Трамп ініціював вихід із СВПД і відновив односторонні антиіранські санкції. У відповідь Тегеран почав поетапно скорочувати свої зобов'язання щодо обмеження ядерної програми в рамках угоди.

Нинішній президент США Джо Байден заявив про готовність за певних умов повернутися до ядерної угоди.

У Відні за посередництва Великої Британії, Німеччини, Китаю, Франції, Росії та ЄС відбулися кілька раундів непрямих переговорів між Іраном і США щодо умов відновлення СВПД. Однак незабаром у переговорах узяли паузу, яка затягнулася дотепер.

Нагадаємо, що росія може отримати балістичні ракети з Ірану. Ця загроза «висить у повітрі» й може бути реалізована. Про це повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат, пише «Суспільне».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉