Facebook Pixel

Сі Цзіньпін висловлює підтримку Ірану на тлі тиску Заходу

Китайський лідер Сі Цзіньпін висловив підтримку Ірану під час візиту його президента, оскільки Тегеран намагається розширити відносини з Пекіном та Москвою. Про це пише AP.

В офіційному китайському звіті про зустріч Сі з Ебрахімом Раїсі не було зазначено, чи вони обговорювали напад Росії на Україну. Тегеран постачав військові безпілотники уряду президента терористичної Росії Володимира Путіна, але стверджує, що їх поставили до початку повномасштабної війни.

Сі повідомив що підтримує уряд Раїсі.

Quote«Китай підтримує Іран у захисті національного суверенітету» та «опір одностороннім діям та залякуванню», — сказав Сі.

Сі та Раїсі були присутні під час підписання 20 угод про співпрацю, включаючи торгівлю та туризм. Ці угоди доповнюють підписану 2021 року угоду про 25-річну стратегію співробітництва у розвитку нафтової, промислової та інших галузей.

Контекст. У грудні 2022 року представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель закликав Іран припинити надавати військову допомогу росії в її війні проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉