Facebook Pixel

Іран оголосив про створення спільного з росією аналога банківської системи SWIFT

В Ірані стверджують, що налагодили з рф прямі канали фінансового зв'язку між банками, які працюють за принципом міжнародної системи SWIFT.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Американські аналітики звертають увагу, що росія та Іран і далі докладають зусилля щодо поглиблення економічних зв'язків. Іранські державні ЗМІ повідомили, що 29 січня Іран і росія встановили прямі канали фінансового зв'язку між іранськими та російськими банками.

Заступник голови центрального банку Ірану Мохсен Карамі оголосив, що іранські та російські банки підписали меморандум про взаєморозуміння щодо обміну фінансовими повідомленнями, який набуває чинності негайно.

Іранські офіційні особи та пов’язані з державою ЗМІ представили меморандум про взаєморозуміння як засіб, що дає змогу обійти західні санкції проти Ірану та росії, та порівняли систему обміну повідомленнями зі SWIFT, яка є найбільшою у світі системою обміну фінансовими повідомленнями.

Нагадаємо, що 14 червня 2022 року в рамках шостого пакета санкцій ЄС відключив від системи SWIFT російські Сбербанк, Россельхозбанк і «Московский кредитный банк».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉