Через блокування банківської системи SWIFT банки країни-агресора почали масово підключатися до китайської системи банківських переказів CIPS (Cross-border Interbank Payment System), що дає змогу платити в юанях. Натепер до неї готуються підключитися «Газпромбанк», «Росбанк» і «Альфа-Банк».
Про це повідомляють російські «Відомості».
До китайської системи банківських переказів на сьогодні підключено 23 російські банки, з-поміж них ВТБ, «ФК Відкриття», Московський Кредитний Банк, Азійсько-Тихоокеанський Банк, Транскапіталбанк, «Солідарність», «Ак Барс», «Абсолют Банк» і банк «Санкт-Петербург», йдеться в повідомленні. Підключення до китайської системи транскордонних платежів дає змогу прискорити опрацювання платежів у юанях. Для клієнтів розрахунки стають швидшими.
Як повідомляє видання, CIPS називають аналогом SWIFT, але насправді це різні системи. CIPS – система розрахунків для транзакцій у юанях, яка також пропонує деякі функції обміну повідомленнями. А SWIFT лише допомагає банкам передавати одне одному повідомлення для проведення транзакцій.
CIPS було запущено у 2015 році, щоб захистити дані від американської розвідки, яка має доступ до інформації зі SWIFT, писала Financial Times. Але більшість банків, які використовують китайську систему, однаково спілкуються через SWIFT — або за звичкою, або тому, що вони не мають спеціального інструменту обміну повідомленнями CIPS.
За словами аналітиків, CIPS не зможе замінити SWIFT, бо це різні речі, пояснив директор інвестиційно-торговельного департаменту «Абсолют Банку» Сергій Михайлов. Зокрема, CIPS – платіжна система, а SWIFT – мережа обміну повідомленнями. Китайська система використовує SWIFT для доправлення повідомлень. Крім того, у CIPS непорівнянно менше учасників і немає можливості для прямої участі некитайських фінансових інституцій.
Певний час тому CIPS мала великі плани щодо розширення, але потім її активність знизилася. Зараз є ймовірність, що вона більше не хоче співпрацювати з росією через ризик вторинних санкцій США, зазначає голова правління Національної платіжної ради Алма Обаєва. Так само, як раніше китайська платіжна система Union Pay відмовилася працювати з російськими банками, що потрапили під санкції.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також