Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МАГАТЕ завершує розміщення постійних місій на трьох АЕС України

МАГАТЕ завершує розміщення постійних місій на трьох АЕС України. Фото: Денис Шмигаль

МАГАТЕ завершує розміщення постійних місій на трьох АЕС України. Фото: Денис Шмигаль

18 січня МАГАТЕ завершила розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Йдеться про Рівненську, Чорнобильську та Південноукраїнську АЕС.

Quote«Найближчими днями має запрацювати місія на Хмельницькій АЕС. Разом із гендиректором Рафаелем Гроссі скоординували наші дії для гарантування безпеки на всіх ядерних об’єктах України», — додав прем'єр.

Як повідомили в «Енергоатомі», після звільнення Запорізької АЕС та її міста-супутника Енергодара українським спецпризначенцям знадобиться принаймні два місяці для знешкодження всіх вибухових пристроїв. Адже окупанти цілеспрямовано перетворюють найбільшу у Європі АЕС на військову базу.

Quote«Зараз загарбники не здатні запустити в роботу бодай один енергоблок ЗАЕС, оскільки лінії електропередачі пошкоджено, крім однієї, через яку станція отримує з України живлення на власні потреби», — зазначено в повідомленні.

Через простій Запорізької атомної станції та зупинення всіх її енергоблоків відбувається постійна поступова деградація систем і обладнання, адже не дотримується необхідний температурний режим їхньої роботи, а блоки перебувають у холодному неробочому стані. Станція не виробляє електроенергію, а тільки споживає її з української енергосистеми (приблизно 100 МВт на власні потреби).

Щодо Південноукраїнської АЕС, то там уже на початку лютого після ремонту буде запущено в роботу один з енергоблоків.

Решта 8 блоків, що розташовані на підконтрольній Україні території, працюють на максимальній потужності та видають електроенергію в енергосистему України.

Нагадаємо, що команда Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на чолі з генеральним директором Рафаелем Маріано Гроссі 16 січня прибула на майданчик Південноукраїнської АЕС. Діяльність місій МАГАТЕ на всіх українських АЕС сприятиме посиленню безпеки на ядерних об’єктах в умовах постійних атак ворога.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини