Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

На Південноукраїнській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ

На Південноукраїнській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ. Фото: Міненергетики України

На Південноукраїнській АЕС розпочала роботу постійна місія МАГАТЕ. Фото: Міненергетики України

Команда Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на чолі з генеральним директором Рафаелем Маріано Гроссі 16 січня прибула на майданчик Південноукраїнської АЕС, повідомили в Міністерстві енергетики України.

Команда МАГАТЕ прибула в супроводі міністра енергетики України Германа Галущенка, президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та в.о. головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова.

Quote«Під час підняття прапору МАГАТЕ над майданчиком станції Рафаель Гроссі зазначив важливість постійної місії інспекторів агентства. Вони залишаться на ПАЕС для безперервного контролю й моніторингу ядерної та радіаційної безпеки», — йдеться в повідомленні.

Діяльність місій МАГАТЕ на всіх українських АЕС сприятиме посиленню безпеки на ядерних об’єктах в умовах постійних атак ворога.

Quote«Дякую МАГАТЕ та особисто Рафаелю Гроссі за таке рішення й сподіваюся, що безпосередня присутність представників Агентства на наших АЕС дасть змогу зсередини оцінити реалії російських загроз ядерній і радіаційній безпеці», — заявив Герман Галущенко.

Він нагадав, що рф уже понад три місяці веде прицільні обстріли енергетичних об’єктів України. Під час одного з них сталася системна аварія, унаслідок якої всі атомні електростанції України були одночасно знеструмлені й працювали на резервному живленні від дизель-генераторів.

Quote«Коли ворог обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури, поєднані в єдиній енергосистемі з атомними станціями, це також є ядерним тероризмом. Уже не говорячи про численні випадки прольоту ракет над блоками АЕС або обстріл і захоплення атомних станцій. Упевнений, що найближчим часом ми повернемо прапор України та разом із Рафаелем Гроссі піднімемо прапор МАГАТЕ й над нашою Запорізькою АЕС», — резюмував міністр.

Нагадаємо, що МАГАТЕ найближчим часом розгорне постійні моніторингові місії на всіх українських атомних електростанціях, розташованих на підконтрольній Україні території, головна мета яких – моніторинг стану ядерної та радіаційної безпеки на ядерних установках в умовах війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини