Bloomberg назвало компанію, яка зірвала куш на від'ємних цінах на нафту

Під час торгів 20 травня ціна на нафту марки WTI досягла від'ємної позначки -$37,6. Но тлі такого падіння ті компанії, в яких були можливості для зберігання нафти, почали активно скуповувати ф'ючерси, а тим часом трейдери намагалися якнайшвидше позбутися ф'ючерсів на доставку у травні. Так, компанії BB Energy вдалося придбати 250 тис. барелів за від'ємною ціною.

Головною перевагою для BB Energy стала наявність місця для зберігання нафти. Тож компанія придбала приблизно 10% від 2,4 млн барелів, які було фізично доставлено у травні, передає Bloombeg.

Проте незрозуміло, скільки довелося сплатити за барель. Обсяги нафти, що залишилися, розкупили гравці, в яких було місце для їхнього зберігання.

Telegram Logo

Контекст. Компанія BB Energy — відносно новий гравець на ринку США, її офіс відкрився чотири роки тому. Цех має коріння в Лівані, де 1937 року розпочалася його діяльність як торговця зерном та асфальтом, але потім він узявся торгувати нафтою. Сімейний торговий дім щорічно переробляє 20 млн тонн сировини та нафтопродуктів.

На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, і це спровокувало обвал цін. Вартість Brent у березні опускалася нижче за $22 за барель. Угоди вдалося досягти тільки через місяць — домовилися знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу у травні-червні 2020 року. Проте цінам на нафту це не допомогло — вартість Brent тимчасово піднялася до $36, але потім знову почала падати.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Відповідно до того, як ємності на суші заповнюються, танкери стають останнім місцем зберігання. Ставки на танкери будуть високими та волатильними, поки на ринку нафти спостерігається надлишок, який ми очікуємо протягом другого кварталу цього року», — сказав Ерік Брукхейзен, глава відділу досліджень танкерного флоту в Poten&Partners.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини