Facebook Pixel

Ціна на нафту WTI вперше в історії впала до від'ємних значень, але вже повернулася в плюс

Ціна на нафту марки WTI на торгах 20 квітня досягла історичного мінімуму — «мінус» $37 за барель. Травневі ф'ючерси на WTI впали на 300%. Це відбулося через надлишок нафти на ринку та швидке заповнення нафтосховищ у США. Водночас до від'ємних показників здешевіла й російська нафта Urals з поставкою негайно — до «мінус» $2 за барель. Brent впала лише на 5% — до $26 за барель.

Загалом від'ємна ціна на нафту означає, що її продавці буквально змушені платити за те, аби покупці забрали ресурс. До того ж, якщо ф'ючерс до закриття не продано, це означає зобов'язання отримати фізичну нафту, передає Bloomberg.

Однак таке рекордне здешевлення стосується тільки нафти з поставками у травні — ф'ючерси на червневу нафту WTI впали лише на 5%.

Деякі експерти вважають, що причина обвалу цін — рішення трейдерів, які не зацікавлені в поставках, а займаються лише торгами, тому в їхніх інтересах було позбутися травневих ф'ючерсів, аби перейти на червневі. Однак через надлишок вони не можуть знайти покупців на нафту з поставками в травні.

Значне падіння цін змушує виробників припиняти видобування або істотно його скорочувати. Ба більше, у США очікують хвилю банкрутств нафтовидобувних компаній.

Станом на 9:10 травневі ф'ючерси на американську WTI зросли до позитивного значення — до $1,4 за барель.

wti.jpg

У свою чергу котирування нафти Brent з поставками в червні складає $25,3 за барель.

brent.jpg

Контекст. На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, і це спровокувало обвал цін. Вартість Brent у березні опускалася нижче $22 за барель. Угоди вдалося досягти тільки через місяць — домовилися знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні 2020 року. Однак цінам на нафту це не допомогло: вартість Brent тимчасово піднялася до $36, але потім знову почала падати.

«Відповідно до того, як ємності на суші заповнюються, танкери стають останнім місцем зберігання. Ставки на танкери будуть високими і волатильними, поки на ринку нафти спостерігається надлишок, який ми очікуємо протягом другого кварталу цього року», — сказав Ерік Брукхейзен, глава відділу досліджень танкерного флоту в Poten&Partners.

Нафтова держкомпанія Саудівської Аравії Saudi Aramco з 1 травня обіцяє постачати на ринок 8,5 млн барелів нафти на добу замість 12,3 млн барелів у квітні. ОПЕК очікує, що глобальний попит на нафту складе 92,8 млн барелів на добу (на 10 млн барелів менше за докризові часи), до того ж у квітні спостерігається найбільший спад на рівні близько 20 млн барелів на добу.

Подякувати 🎉