Facebook Pixel

Ціни на нафту Brent і WTI продовжують падати – очікування ОПЕК+ не допомагає

Вартість ф'ючерсів на нафту WTI в азіатську сесію 20 квітня впала на 20% – нижче $15 за барель. Це рекордно низький рівень за останні 20 років. Нафта продовжує дешевшати через зростаючих побоювань, що її скоро ніде буде зберігати в умовах рекордно низького попиту, повідомляє агентство Bloomberg.

У Техасі деякі покупці платили по $2 за барель, це може означати, що американським виробникам нафти незабаром доведеться доплачувати покупцям, щоб від неї позбутися, наголошується в повідомленні.

Вартість одного бареля нафти Brent на торгах ICE в Лондоні неодноразово опускалася нижче $27.

bezymyannyy.png

«Сьогоднішні ціни показують, що скорочення нафтовидобутку в рамках угоди ОПЕК+ на 9,7 млн барелів не може надати істотного впливу на ринок, так як ціни на нафту знову опинилися під впливом пандемії коронавірусу», – повідомила виконавчий директор компанії Vanda Insights в Сінгапурі Вандал Харі. За її оцінкою, вартість нафти може падати нижче або залишатися на поточному рівні, «поки ми не наблизимося до зняття обмежень в США».

У п'ятницю, 17 квітня, вартість травневих ф'ючерсів WTI впала нижче $18 за барель вперше з січня 2002 року. Нафта Brent торгувалася на рівні $27,9–27,95.

Контекст. На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, це спровокувало обвал цін. Вартість Brent в березні опускалася нижче $22 за барель. Угоди вдалося досягти тільки через місяць: домовилися знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні – червні 2020 року Однак це не допомогло цінами на нафту: вартість Brent тимчасово піднялася до $36, але потім знову почала падати.

«По мірі того, як ємності на суші заповнюються, танкери стають останнім місцем зберігання. Ставки на танкери будуть високими і волатильними, поки на ринку нафти спостерігається надлишок, який ми очікуємо протягом II-го кварталу цього року», — сказав Ерік Брукхейзен, глава відділу досліджень і консультацій з танкерам в Poten&Partners.

Саудівська нафтова держкомпанія Saudi Aramco з 1 травня обіцяє постачати на ринок 8,5 млн барелів нафти на добу замість 12,3 млн барелів в квітні. ОПЕК очікує, що глобальний попит на нафту складе 92,82 млн барелів на добу (на 10 млн барелів менше докризових часів), причому у квітні спостерігається найбільший спад на рівні близько 20 млн барелів на добу.

Подякувати 🎉