Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції отримав генерального директора. Його очільником призначили Наталію Форсюк, пише Євроінтеграційний портал. Офіс працював без глави з 2019 року.
Завдання цього органу полягає у здійсненні організаційного, експертно-аналітичного та інформаційного забезпечення діяльності уряду у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що Офіс — фактично єдина інституція, через яку «реалізується політичний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України».
«Зважаючи на заявлений нами амбітний порядок денний відносин Україна — ЄС та великий фронт роботи на шляху інтеграції до НАТО, на гендиректора покладена велика відповідальність. Уряд та я особисто розраховуємо на невідкладне посилення спроможності та ефективності роботи урядового офісу, а також на швидке та якісне заповнення вакансій у штаті цієї структури. Вевнена, що Наталія Форсюк, як досвідчена євроінтеграторка, цілком здатна впоратися з цими викликами», — додала віцепрем'єрка.
Хто така Наталія Форсюк
Наталія Форсюк має юридичну освіту та досвід роботи на керівних посадах у бізнес-секторі, міжнародних проєктах та програмах (Infrastructure and cities for economic development, UNDP «Прозорість та доброчесність публічного сектору», Transparent Roads project).
У 2016 році стала главою британської ініціативи з побудови прозорості у сфері інфраструктури в Україні (CoST International). Після цього працювала радницею в Міністерстві інфраструктури, потім стала там заступницею міністра з питань європейської інтеграції. 2 червня з останньої посади її було звільнено.
Контекст. Нещодавно президент Володимир Зеленський спрогнозував, що без України не буде міцного Євросоюзу, а НАТО від цього лише втрачатиме. Він заявив, що, якщо нашу країну не візьмуть до цих союзів, Росія зміцніє.
1 вересня Зеленський та Байден провели переговори у Вашингтоні. Як повідомив український президент, його колега підтримує вступ України до НАТО, однак це рішення залежить не тільки від нього.
У червні представник НАТО Джеймс Аппатурай на Київському форумі з питань безпеки заявив, що партнери альянсу готові до посилення співпраці з Україною.