Глава ФРС назвав безпрецедентним масштаб економічного спаду в США

Пауелл зазначив, що влада США вже виділили $2,9 трлн на підтримку економіки. Фото: YouTube

Пауелл зазначив, що влада США вже виділили $2,9 трлн на підтримку економіки. Фото: YouTube

Глава ФРС США Джером Пауелл заявив, що американська економіка може зазнати «тривалого впливу» негативних наслідків пандемії коронавірусу. За його словами, масштаби та темпи економічного спаду не мають прецедентів.

Пауелл зазначив, що влада США вже виділила $2,9 трлн на підтримку економіки, кредитування, ринку праці, малого та середнього бізнесу. Це становить 14% річного ВВП США. Однак, за його словами, попри те, що суттєва допомога економіці була надана вчасно, попереду ще багато невизначеностей і високі ризики уповільнення.

Глава ФРС вважає, що тривала рецесія та слабке відновлення економіки можуть негативно позначитися на інвестиціях і настроях бізнесу, обмежуючи відновлення ринку праці, зростання капіталу та темпи технологічного розвитку.

Telegram Logo

«ФРС продовжує використовувати весь інструментарій, допоки криза не пройде, а відновлення не стане стійким. Незайвим буде нагадати, що ФРС має не тільки повноваження щодо витрачання коштів, але й щодо кредитування. Кредитування від ФРС може допомогти у подоланні тимчасових перебоїв з ліквідністю. Крім того, такі кредити допоможуть багатьом позичальникам пережити нинішню кризу», – зазначив Пауелл.

Контекст. Згідно з даними щомісячного опитування The Wall Street Journal, ВВП США у другому кварталі поточного року впаде на 32% у річному вираженні. Місяцем раніше економісти очікували падіння ВВП у період з квітня по червень на 25%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Скорочення економіки за весь 2020 рік, за оцінками експертів, складе 6,6%. Місяць тому учасники опитування прогнозували, що падіння ВВП складе 4,9%.

Рівень безробіття досягне 17% у червні. Попередній прогноз передбачав показник на рівні 13%.

Хоча економісти чекають більш стрімкого падіння ВВП у другому кварталі, 85% все ще прогнозують, що відновлення почнеться у другій половині року. Згідно з оцінками експертів, американський ВВП збільшиться на 8,5% у річному вираженні у третьому кварталі проти прогнозованих у квітні 6,2%. Зростання у четвертому кварталі складе 6,7%, що практично відповідає попереднім прогнозам.

Економісти високо оцінили роботу Джерома Пауелла на посаді глави ФРС у період пандемії коронавірусу: 71,9% учасників опитування поставили йому оцінку A (найвища), 24,6% – B.

Економіка США у першому кварталі 2020 року впала на 4,8% у річному вираженні. Увесь розмір падіння припав лише на один місяць провалу в березні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини