Facebook Pixel

Газмережі Нафтогазу будуть розподіляти газ ще у 6 областях замість РГК Фірташа

З 1 жовтня «Газмережі» «Нафтогазу» будуть займатися розподілом природного газу у Дніпропетровській, Вінницькій, Сумській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Миколаївській областях. Раніше функцію розподілу газу в зазначених регіонах виконував РГК Дмитра Фірташа.

Про це пише Міненерго.

Завдяки цьому «Газмережі» збільшились на 14 філій, які обслуговують 6,6 млн клієнтів. У зоні відповідальності державної компанії понад 206 тис. км газопроводів.

«Повернення мереж в управління держави дає громадянам гарантію безперебійного газопостачання для успішного проходження опалювального сезону. В умовах воєнних викликів — це питання національної безпеки. Також це дозволяє розв’язати низку проблем, які виникли після приватизації облгазів понад 10 років тому», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За даними Міненерго, за перше півріччя 2023 року на користь держави «ГАЗМЕРЕЖІ» сплатили 25 млн грн за експлуатацію державних газорозподільних систем та їх складових. Крім того, компанія сплатила понад 89,6 млн грн за природний газ Газопостачальній компанії «Нафтогаз України», 3,2 мільйона гривень — за транспортування блакитного палива Оператору ГТС України.

Нагадаємо, що «Газмережі» групи «Нафтогаз» розпочали розподіл блакитного палива на території Київської, Житомирської та Львівської областей. Ліцензії АТ «Київоблгаз», АТ «Житомиргаз» і АТ «Львівгаз» РГК Дмитра Фірташа припинено.

Чому РГК Фірташа припинила обслуговувати абонентів

Кабмін Міністрів передав в управління підприємству Групи «Нафтогаз» — «Чорноморнафтогаз» — раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем, зокрема пакети акцій «Харківгазу» та «Дніпрогазу» в травні 2022 року.

НАК «Нафтогаз України» у вересні 2022 року зареєстрував ТОВ «Газорозподільні мережі України» («Газмережі»), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. У січні 2023 року «Нафтогаз» почав інтегрувати «Дніпрогаз» і «Харківгаз» у свою структуру, зокрема через зміну менеджменту. РГК назвав це рейдерським захопленням.

У травні 2023 року СБУ спільно з БЕБ провели обшуки в топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних із Фірташем. За даними БЕБ, топменеджери облгазів, що належать Фірташу, брали участь у розкраданні коштів з комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Надалі ці кошти виводилися на підконтрольні підозрюваним фірми та привласнювалися. Збитки, завдані державі за 2016 — 2022 роки, становили понад 18 млрд грн.

Суд обрав п’ятьом керівникам облгазів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави. Зокрема, очільнику АТ «Закарпатгаз» — 169 млн грн, «Львівгаз» — 155 млн грн, «Вінницягаз» — 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» — 160 млн грн і «Хмельницькгаз» — 228 млн грн. 25 травня керівникам АТ «Івано-Франківськгаз» і АТ «Сумигаз» вручили підозри. 15 серпня підозри отримали голови правління АТ «Криворіжгаз», АТ «Волиньгаз» та АТ «Чернігівгаз».

Подякувати 🎉