Facebook Pixel

Печерський райсуд знову арештував облгази Фірташа

28 червня Печерський райсуд Києва за поданням ДБР та Офісу генпрокурора знову заарештував корпоративні права 21 обласних та міських філій компанії РГК Дмитра Фірташа.

Про це пише ДБР.

Раніше, 25 червня, ВАКС зняв арешт із корпоративних прав «облгазів Фірташа». Йдеться про компанії «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Закарпатгаз», «Запоріжгаз», «Івано-Франківськгаз», «Київоблгаз», «Львівгаз», «Миколаївгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Тисменицягаз», «Хмельницькгаз», «Чернівцігаз», «Чернігівгаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз», «Криворіжгаз», «Луганськгаз».

У чому ДБР звинувачує РГК Дмитра Фірташа

У червні 2021 року ДБР відкрило карну справу проти Регіональної газової компанії Дмитра Фірташа. За даними правоохоронців, РГК незаконно привласнила у держави 1,48 млрд грн. Начебто у 2017 році тодішні посадовці Міненерговугілля у змові з РГК безоплатно передали газорозподільні мережі облгазам Фірташа.

У травні 2022 року через це Кабмін передав активи РГК в управління підприємству Групи «Нафтогаз» — «Чорноморнафтогаз».

Вже у вересні НАК «Нафтогаз України» почав розбудовувати свої облгази, створивши у вересні ТОВ «Газорозподільні мережі України» (Газмережі). З січня 2023 року він почав інтегрувати облгази РГК у свою структуру, завершивши цей процес у грудні 2023 року.

Паралельно правоохоронці почали відкривати справи проти топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних із Фірташем. Начебто вони розкрадали кошти із комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Збитки становили понад 18 млрд грн. Наразі більшість з топ-менеджменту облгазів Фірташа перебувають під слідством або у СІЗО.

Що відомо про Дмитра Фірташа станом на 28 червня 2024

25 червня РНБО продовжило санкції проти Дмитра Фірташа на 10 років. Сам Фірташ продовжує жити у Відні. Group DF відреагувало на продовження санкцій проти Фірташа:

Quote«Новим рішенням РНБО не запроваджено жодних нових санкцій, йдеться по суті про продовження старих. Санкції, введені три роки тому і продовжені зараз, запроваджені несправедливо без будь-якої належної правової процедури чи правової основи і найголовніше – без жодних доказів. Ми впевнені у своїй правоті та заперечуємо санкції в суді. Адміністративна справа №9901/332/21 зараз перебуває на розгляді Верховного Суду України.
QuoteНа жаль, ми зіткнулися з тим, що судовий розгляд триває три роки. При цьому засідання переводилися в закритий режим, багаторазово переносилися і продовжують переноситися до цього дня.
QuoteНаголошуємо, що на сьогодні на судових слуханнях стороною відповідача не було представлено жодних фактів чи доказів будь-якого порушення законодавства акціонером Групи або нашим бізнесом, що могло б стати підставою для запровадження санкцій.
QuoteТому ми також подаватимемо позов до відповідних міжнародних судів. Ми будемо відновлювати справедливість та доводити незаконність та абсурдність запровадження санкцій проти акціонера. Ми вважаємо неприйнятними спроби влади залякувати та чинити тиск на великий український бізнес, особливо під час війни. Сьогодні цей тиск, на жаль, має різні форми, і безпідставно введені санкції – одна з них. Це завдає прямої шкоди бізнесу, економіці та українцям», – написала пресслужба Group DF.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉