У середу, 21 серпня, Верховна Рада викличе міністра енергетики Германа Галущенка з доповіддю про роль міністерства у боротьбі з корупцією в енергетичному секторі.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Відомо, що «за» проголосували 270 депутатів зі 150 необхідних голосів. Відповідну пропозицію вніс на голосування Железняк.
За словами нардепа, приводом стали три підозри НАБУ за місяць трьом посадовцям зі структури Галущенка.
Що відомо про підозри посадовцям Міненерго
12 серпня Служба безпеки України разом з НАБУ викрила масштабну корупційну схему, яку організував заступник міністра енергетики України Олександр Хейло. Посадовця затримали у Києві на хабарі у $500 тис.
Зазначається, що посадовець, використовуючи своє службове становище, обіцяв керівникам державних підприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодний доступ до гірничо-видобувного обладнання, що знаходилося на шахтах в прифронтових районах Донеччини. Це обладнання є унікальним та дефіцитним і належить одній із державних вугільних компаній, розташованих у найгарячішій зоні східного фронту — на Покровському напрямку.
Заступник Галущенка залучив до незаконної діяльності трьох спільників: приватного енерготрейдера, керівника видобувного підприємства з Донеччини та керівника енергетичної компанії з Миколаївської області. Вони планували розпочати евакуацію обладнання після отримання частини хабаря.
Підключення газотурбінної установки протягом 16 місяців
Окрім підозри в організації корупційних схем посадовцям Міненерго, міністр енергетики Галущенко та «Енергоатом» також нещодавно відмовились пояснювати, чому передану США через USAID газотурбінну установку запустили через півтора року, замість двох тижнів.
За словами Железняка, Україна отримала від США газотурбінну установку ще у лютому 2023 року, і «Енергоатом» не міг її підключити 16 місяців.
У червні 2024 року, коли установку підключили, нардепи на енергетичному комітеті спитали у міністра енергетики, коли вона реально була підключена. Однак Галущенко відмовився відповідати прямо та пообіцяв надати деталі, якщо надійде офіційний депутатський запит.
Після надсилання запиту нардепом Максимом Хлапуком Герман Галущенко знову не надав відповіді та перекинув запит на «Енергоатом». Своєю чергою, в компанії також не надали відповіді. Там зазначили, що інформація, яку запитує нардеп, або для службового користування, або є комерційною таємницею. Також «Енергоатом» додав, що такі питання «можуть зашкодити репутації держави».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також