Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Шостий пакет санкцій ЄС – DONE: документ опубліковано в офіційному журналі ЄС

ЕС опублікував санкційний список за шостим пакетом  — що у ньому. Фото: Pixabay

ЕС опублікував санкційний список за шостим пакетом — що у ньому. Фото: Pixabay

Рішення щодо запровадження шостого пакета санкцій проти росії через війну проти України сьогодні було опубліковано в офіційному журналі ЄС. Після цього рішення набуде чинності.

Свіжий пакет санкцій передбачає:

  • заборону імпорту нафти з росії у ЄС морським шляхом

ЄС ухвалив рішення заборонити купівлю, імпорт або передачу сирої нафти та деяких нафтопродуктів із рф до країн, що входять до складу Євросоюзу. Поетапна відмова від російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших продуктів нафтоперероблення. Тимчасовий виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне розташування страждають через особливу залежність від постачань із рф і не мають альтернативних варіантів. Болгарія та Хорватія отримають тимчасові «послаблення» щодо імпорту російської морської нафти та вакуумного газойлю відповідно.

  • відключення від системи SWIFT трьох російських банків

ЄС поширює заборону на надання спеціалізованих послуг з обміну фінансовими повідомленнями (SWIFT) ще на три російські кредитні установи: Сбєрбанк, «Московський кредитний банк» і Россельхозбанк. До нового пакета також внесли й «Білоруський банк розвитку та реконструкції».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • розширення заборони на експорт до рф, включно з хімікатами та високотехнологічними товарами;

ЄС вирішив розширити перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Він міститиме 80 хімікатів, які може бути використано для виробництва хімічної зброї.

  • заборону мовлення трьох російських ЗМІ, що беруть участь у поширенні пропаганди;

ЄС зупиняє мовлення на території країн блоку ще трьох російських державних телеканалів: «Росія РТР/РТР Планета», «Росія 24» та «Міжнародний ТВ Центр». Кремль використовував їх як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включно з пропагандою, для дестабілізації сусідніх із росією країн, а також ЄС і його держав-членів.

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • заборону консультаційних послуг для російських компаній

ЄС забороняє надання росії бухгалтерських, піар-послуг і консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.

  • нові персональні обмеження.

До списку санкцій ЄС внесено 18 юридичних осіб і 65 фізичних, включно з дітьми Пєскова (Єлизаветою та Миколою), а також Аліною Кабаєвою, Тетяною Навкою та власником ВАТ «Незалежна нафтогазова компанія» Едуардом Худайнатовим. Під санкції ЄС потрапило командування та офіцери 64-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади росії. Їх звинувачують у причетності до «бучанської різанини».

Під санкціями ЄС опинилися УАЗ, КамАЗ, «Сухий», Нижньокамський завод вантажних шин, Балашихинський ливарно-механічний завод, «Воєнторг», ТОВ «ВоєнТекстильПром» та інші компанії, які звинувачуються в постачанні продукції для російської армії.

Контекст. Нагадаємо: шостий пакет антиросійських санкцій було погоджено 30 травня, а затверджено 2 червня. Цьому передував тривалий процес обговорення — низка країн ЄС виступили проти ембарго на російську нафту через сильну залежність від неї.

Коментарі

Всі новини