Фото: energoatom.com.ua
При будівництві нових енергоблоків АЕС в Україні, «Енергоатом» буде уважно розглядати малі модульні реактори (ММР), оскільки потреба в більш гнучких в експлуатації і маневрових потужностях АЕС неухильно зростає.
Про це повідомив в. і. о. президента ДП «НАЕК« Енергоатом »Петро Котин на онлайн-конференції в рамках Євразійського форуму зеленої енергетики і чистих технологій.
При цьому, основний пріоритет буде залишений за реакторами типу PWR (Pressurized Water Reactor — ВВЕР) великої потужності.
Українські фахівці зараз вивчають ММР-технології. Це досить перспективний напрямок:
- майже нульовий рівень викидів вуглецю;
- можливість оперативного і серійного будівництва ММР в стислі терміни до трьох років;
- невисока вартість і швидке повернення інвестицій;
- висока здатність працювати в маневреному режимі;
- можливість інтеграції з поновлюваними джерелами енергії.
Також керівник «Енергоатому» повідомив. Що компанія недавно отримала пропозицію від американської компанії ARC про співпрацю у впровадженні ММР ARC-100.
Раніше повідомлялося, що в Україні розглядається будівництво ММР SMR-160 від Holtec. «Енергоатом» і Український державний науково-технічний центр (ДНТЦ) вступили в партнерство для просування SMR-160 в Україні.
Також була зустріч між представниками «Енергоатому» і американської компанії NuScale Power, під час якої американська сторона представила свою технологію ММР.
Для впровадження технології ММР в Україні вимагає створення спеціальної нормативної та виробничої бази, урядової програми, а також зусиль українських атомників і профільного регулятора по ліцензуванню.
Також ММР вимагає істотного фінансування, суспільного консенсусу щодо впровадження та висококваліфікованого персоналу на весь цикл експлуатації.