Facebook Pixel

Bloomberg: через дефіцит газу ЄС опинився під владою двох підступних сил – Путіна та погоди

Експерти не виключають, що енергокриза в Європі може затягнутися на роки. Фото: ОГТСУ

Експерти не виключають, що енергокриза в Європі може затягнутися на роки. Фото: ОГТСУ

Європа з рекордно низьким запасами газу в сховищах, високими цінами на ресурс, «зеленим переходом» і непостійністю відновлювальних джерел енергії все глибше занурюється в енергетичну кризу. Аналітики не виключають, що країни Євросоюзу можуть залишитися зовсім без газу. Ба більше, вони вважають, що нинішня енергокриза не відпустить їх ще декілька найближчих років, пише Bloomberg.

Себастьян Блешке, голова INES (асоціації німецьких операторів систем зберігання газу та водню), наголосив, що нині підземні сховища газу у Європі заповнено лише на 56%. Це мінімальний показник від моменту старту ведення обліку. За його оцінкою, якщо виключити збільшення російського експорту, до кінця березня запаси в ПСГ опустяться до 15%, і це за нормальних погодних умов.

Ще одним небезпечним чинником, за словами експертів, є концентрація Росією військ поблизу українського кордону. З огляду на те що третина російського газу йде до Європи через Україну, у разі нового вторгнення немає жодних гарантій продовження транзиту. Джейсон Бордофф, директор Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету, підкреслює, що енергокриза в регіоні зв’язує західним країнам руки й не дає змоги відповісти на агресію РФ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Здатність Європи та США відреагувати на російське вторгнення обмежується як бажанням не посилювати європейську енергетичну кризу через запровадження санкцій щодо експорту російських енергоносіїв, так і в ширшому розумінні загрозою того, що Росія може відповісти на будь-яку конфронтацію, обмеживши потоки газу до Європи, як вона це вже робила у 2006 та 2009 роках», — пояснив він.

Трейдери готуються до найгіршого розвитку подій. Ціни на газ за останній місяць уже зросли на 40%. Аналітики не виключають, що криза в регіоні може тривати до 2025 року.

Quote«Важко уявити собі, як можна досягти гідного рівня заповнення сховищ газу без додаткових постачань із Росії «Північним потоком — 2» або наявними маршрутами», — говорить Массімо Ді-Одоардо, віцепрезидент Wood Mackenzie з досліджень газу та СПГ.

Контекст. Ціна січневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сьогодні перебуває на позначці 92,28 євро за 1 МВт-год, або $1108,4 за тисячу кубометрів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За даними «Оператора ГТС України», минулого року через українську територію до Європи було транспортовано 41,6 млрд кубів газу, що на чверть менше, ніж у 2020 році (55,8 млрд куб. м). Обсяги транспортування газу з Європи до України за аналогічний період склали майже 2,6 млрд куб. м (ушестеро менше, ніж у 2020 році). Експорт газу, включно з реекспортом, склав 2,6 млрд куб. м.

Фото: ОГТСУ

Фото: ОГТСУ


Коментарі

Всі новини