Facebook Pixel

Загроза нового вторгнення Росії. Велика Британія готова направити в Україну своїх спецпризначенців

Через загрозу нового вторгнення російських сил Велика Британія підготувала групу з майже 600 військовослужбовців до передислокації в Україну. Як пише видання The Mirror, активна підготовка британських спецпризначенців почалася після повідомлень розвідки MI-6 про стягування Росією солдатів і військової техніки до українського кордону.

Quote«До відома підрозділу бригади (16-ї десантно-штурмової — The Page) було доведено, що його, можливо, потрібно буде розгорнути в дуже короткі строки. Від 400 до 600 військовослужбовців готові. Їхнє оснащення упаковано, і вони готові летіти в Україну й або приземлитися, або десантуватися з парашутом. Вони підготувалися до обох випадків», – йдеться в повідомленні.

До складу зведеної групи, окрім десантників, входять інженери, медики та зв’язківці. За даними ЗМІ, їх можуть направити на територію України впродовж 36 годин.

Контекст. Нагадаємо: днями Вашингтон звернувся до партнерів у ЄС із попередженням щодо потенційної підготовки Москвою нового вторгнення в Україну. Голова українського МЗС Дмитро Кулеба припустив, що РФ, стягуючи війська, ймовірно, шукає можливість просунутися вглиб української території.

Минулого тижня президент Володимир Зеленський у відеозверненні до громадян заявив, що на восьмому році війни в появі інформації щодо стягування російських сил до українського кордону немає нічого нового. Він додав, що поширення таких даних «може допомогти противнику стати частиною інформаційної війни та завдати країні не меншої шкоди, ніж бойові дії».

Подякувати 🎉