Facebook Pixel

Вартість газу у Європі злетіла до абсолютного рекорду — $2000 за тисячу кубів

Фізичне постачання російського газу газопроводом «Ямал — Європа» до Німеччини через територію Польщі зупинилося через рішення «Газпрому» не бронювати потужності. На тлі цієї новини та скорочення вітрогенерації у Європі вартість газу в регіоні сягнула абсолютного рекорду за всю історію торгів.

Ціна січневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 171,01 євро за МВт-год, або $1 997 за тисячу кубометрів.

Фото: ICE

Фото: ICE

У Кремлі, як пише «Інтерфакс», зазначили, що рішення «Газпрому» зупинити транзит газу до ФРН жодним чином не пов’язане з «Північним потоком – 2» і заповненням його другої нитки газом. Речник російського президента Дмитро Пєсков наголосив, що це винятково «комерційна історія» й «щодо конкретних причин треба ставити питання «Газпрому».

Додатково. Аналітики вважають, що найближчим часом ціна на газ у Європі й далі збільшуватиметься. Зростанню вартості енергоносія сприяє ціла низка чинників, з-поміж яких: холодна погода; стрімке скорочення запасів у сховищах газу у Європі (менш як 60%); обмеження видобутку газу на норвезькому родовищі «Троль», звідки він іде на європейський ринок; негаразди із запуском «Північного потоку – 2»; ризики нового вторгнення РФ в Україну та інші.

Контекст. Ціни на газ у ЄС почали зростати від початку 2021 року, особливо з літа. «Газпром» не був зацікавлений у додаткових транзитних потужностях попри рекордне зростання цін на європейських ринках газу, низькі для цього періоду обсяги блакитного палива у європейських газових сховищах і планове зупинення маршрутів «Ямал — Європа» та «Північний потік — 1».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉