Facebook Pixel

«Газпром» не забронював додаткових транзитних потужностей на грудень

Ціна на газ у Європі знову зростає: «Газпром» не забронював додаткових транзитних потужностей. Фото: Free-Photos/Pixabay

Ціна на газ у Європі знову зростає: «Газпром» не забронював додаткових транзитних потужностей. Фото: Free-Photos/Pixabay

«Газпром» не забронював жодних додаткових потужностей для транзиту газу через Україну та не бронював транзитної потужності газопроводу «Ямал — Європа» на грудень. Це спричинило зростання цін на газ у Європі. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними аукціонів, «Оператор ГТС України» розподілив пропоновані потужності двома маршрутами: на ГВС «Суджа» запропонували 9,8 млн куб. м на добу, 5,2 млн куб. м на добу — на ГВС «Сохранівка». Але пропозиції було відхилено. «Газпром» не забронював на грудень потужності газопроводу «Ямал — Європа».

Після аукціонів ціна грудневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures зросла до 81,27 євро за МВт-год — тобто до $962 за тисячу кубометрів. У понеділок торги почалися на позначці $947.

Telegram Logo

Контекст. Європейські ціни на газ цього року зросли більш ніж утричі на тлі його дефіциту та зростання попиту. Європа розпочала опалювальний сезон із найнижчими запасами за більш ніж десятиліття.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що російська сторона готова надати Європі додаткові обсяги газу наступного ж дня після сертифікації газогону «Північний потік – 2». Тоді ж він назвав газову кризу в Європі «рукотворним результатом економічної політики Єврокомісії».

У Кремлі також заявили про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови.

Коментарі

Всі новини