У понеділок, 28 листопада, Національний банк України презентував проєкт концепції е-гривні. Про це інформує пресслужба НБУ.
Поки концепцію презентували представникам банків, небанківських фінансових установ та ринку віртуальних активів для обговорення проєкту.
Що таке е-гривня
е-гривня це цифрові гроші НБУ, а саме електронна форма грошової одиниці України, яка стане прямим зобов’язанням центрального банку.
Запровадження е-гривні, вважають в НБУ, дозволить ефективно виконувати функції грошей та доповнюватиме готівкову і безготівкову форми гривні.
У Нацбанку впевнені, що використання е-гривні буде зручним та доступним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних органів, банків та небанківських фінансових установ.
«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом», – заявив заступник очільника НБУ Олексій Шабан.
Як функціонуватиме е-гривня
В НБУ працюють над декількома варіантами функціонування е-гривні, що впливатиме на її дизайн та загальні характеристики:
- е-гривня для роздрібних безготівкових платежів із функцією «програмованих» грошей. Така категорія передбачає проведення цільових соцвиплат, зниження держвидатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
- е-гривня для здійснення операцій з віртуальними активами;
- е-гривня для здійснення транскордонних платежів, що дозволить проводити їх швидше, зробить дешевшими та прозорішими.

Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також