Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ презентував проєкт концепції е-гривні: що це таке та для чого потрібно

Е-гривня: НБУ презентував проєкт концепції. Фото: The Page

Е-гривня: НБУ презентував проєкт концепції. Фото: The Page

У понеділок, 28 листопада, Національний банк України презентував проєкт концепції е-гривні. Про це інформує пресслужба НБУ.

Поки концепцію презентували представникам банків, небанківських фінансових установ та ринку віртуальних активів для обговорення проєкту.

Що таке е-гривня

е-гривня це цифрові гроші НБУ, а саме електронна форма грошової одиниці України, яка стане прямим зобов’язанням центрального банку.

Запровадження е-гривні, вважають в НБУ, дозволить ефективно виконувати функції грошей та доповнюватиме готівкову і безготівкову форми гривні.

У Нацбанку впевнені, що використання е-гривні буде зручним та доступним для всіх верств населення, юридичних осіб, державних органів, банків та небанківських фінансових установ.

Quote«Розробка та впровадження е-гривні може стати наступним кроком еволюції платіжної інфраструктури України, сприятиме цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їх вартості, зростанню рівня їх прозорості і підвищенню довіри до національної валюти загалом», – заявив заступник очільника НБУ Олексій Шабан.

Як функціонуватиме е-гривня

В НБУ працюють над декількома варіантами функціонування е-гривні, що впливатиме на її дизайн та загальні характеристики:

  • е-гривня для роздрібних безготівкових платежів із функцією «програмованих» грошей. Така категорія передбачає проведення цільових соцвиплат, зниження держвидатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин та фактів;
  • е-гривня для здійснення операцій з віртуальними активами;
  • е-гривня для здійснення транскордонних платежів, що дозволить проводити їх швидше, зробить дешевшими та прозорішими.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини