Facebook Pixel

НБУ та Мінцифри змагаються за e-гривню, якої поки що немає

Запускаємо один із пілотних проєктів електронних грошей, який дасть змогу вивчити потенціал використання технологічних рішень під час розробки е-гривні. Про це йдеться в повідомленні, яке розмістило учора, 15 грудня, Мінцифри на своєму сайті.

Який проєкт реалізує Мінцифри

Пілотний проєкт реалізують ТАСкомбанк, фінтех-компанія Bitt та фонд Stellar Development Foundation за підтримки Міністерства цифрової трансформації.

«Цей проєкт дасть змогу Мінцифри та Нацбанку проаналізувати ефективність технологічних рішень, які можуть бути використані для розробки е-гривні. Пілот стане важливим драйвером платіжних інновацій у банківському секторі України», – вважає заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков.

Голова правління ТАСкомбанку Володимир Дубей додав, що такі технологічні рішення дадуть змогу об'єднати банківську систему з блокчейн-інфраструктурою та створити екосистему, яка міститиме повний спектр банківських продуктів та операцій з електронними грошима на блокчейні Stellar.

Результати проєкту очікують отримати в 2022 році.

Реакція Нацбанку на повідомлення Мінцифри

Приблизно за годину після появи інформації про проєкт повідомлення опублікував НБУ. У ньому йдеться про те, що Національний банк вітає проведення пілотного проєкту з тестування випуску електронних грошей на базі технології блокчейн. Проте, напряму цей пілотний проєкт не стосується випуску е-гривні – цифрової валюти Національного банку України.

«Згідно з новим законодавством, емітентом е-гривні може бути тільки Національний банк», — зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан. За його словами, Нацбанк буде ознайомлений із результатами пілотного проєкту. «Це допоможе нам вивчити потенціал використання технології блокчейн із функціоналом програмування під час формування концепції е-гривні», – запевнив Шабан.

Заступник голови НБУ додав, що Національний банк разом із Мінцифри та іншими державними установами активно працює над створенням концепції е-гривні. Її метою є визначення оптимальних способів використання (юз-кейсів) та характеристик е-гривні, архітектури її випуску, технологічної платформи тощо. Створення концепції має завершитися до кінця 2022 року.

Після створення концепції Національний банк зможе розробити нормативно-правову базу та сформувати вимоги до технології випуску своєї цифрової валюти, а також обрати технологічного провайдера для проведення тестового випуску е-гривні. Вибір такого провайдера обіцяно зробити під час прозорого конкурсного відбору (орієнтовно в 2023 році).

Наразі «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) проводить реєстрацію торгової марки «е-гривня» за поданням Національного банку.

У НБУ вважають, що цей термін можна використати лише для визначення цифрової валюти, емітованої Національним банком. Він не стосується інших платіжних інструментів (електронних грошей, бонусних програм тощо).

e-grivna.jpg


Подякувати 🎉