Facebook Pixel

НБУ здійснить пілотний запуск цифрової гривні до кінця року

Нацбанк проведе першу емісію цифрової гривні до кінця цього року. Першу e-гривню виплатять працівникам Міністерства цифрової трансформації в якості зарплати.

Про це повідомив директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсеній Макарчук під час круглого столу «Легалізація віртуальних активів по-українськи. Можливості та ризики», передає «Інтерфакс-Україна».

«Є чітке бажання як пілотний проєкт вже в цьому році виплатити зарплати працівникам Мінцифри в електронній гривні. Однак ми розуміємо, що це буде пілотний проєкт. Фактично є обмежена можливість використання цього інструменту, але з технологічної точки зору ми його в цьому році пропілотуємо», — сказав Макарчук.

Telegram Logo

Він також повідомив, що повноцінний запуск електронної гривні очікується не раніше кінця 2022 року.

Контекст. Раніш про цей пілот розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він згадав соціальні виплати як сферу застосування цифрової валюти.

Зараз центробанки багатьох країн розробляють власні цифрові валюти. Європейський центральний банк в липні почав інтенсивні дослідження зі створення цифрового євро.

Довідка. НБУ працює над проєктом цифрової гривні з 2017 року. Влітку 2019-го НБУ проводив внутрішнє тестування, а на початку 2021 року Мінцифри домовилася співпрацювати з Stellar Development Foundation за проєктом е-гривні.

НБУ в одному зі звітів згадував про можливість створення електронної гривні за прикладом Stella.

Коментарі

Всі новини